تابستان رو به پایان است و بالاخره وقت آن شده که به فکر مدرسه رفتن باشید. برای بعضی از بچه ها، زمان خیلی هیجان انگیزی است. اما برای برخی دیگر می تواند زمان پر استرسی باشد. اگر می خواهید روز اول مدرسه تان روز خوبی باشد، کارهای زیادی است که باید انجام دهید.

چگونه برای روز اول مدرسه آماده شویم؟
چگونه برای روز اول مدرسه آماده شویم؟

[irp posts=”8918″ name=”کیف مدرسه کودکان باید چگونه باشد؟”]

۱- مشخص کنید که چگونه باید به مدرسه بروید. مشخص کردن یک وسیله نقلیه ی امن برای مدرسه رفتن، مرحله ای ضروری است. خیلی مهم است که در مورد این که چگونه در روز اول به مدرسه می روید، مشکلی وجود نداشته باشد؛ اضطراب کودکان در مدرسه به اندازه ی کافی هست و مطمئنا نمی خواهید که مشکل دیگری پیش بیاید و کار را سخت تر کند. در این جا چند راه احتمالی برای رفتن به مدرسه وجود دارد:

• اگر به اندازه کافی نزدیک به مدرسه زندگی می کنید، می توانید تا مدرسه قدم بزنید. همچنین راه خوبی برای ورزش کردن و تقویت جریان اکسیژن قبل از شروع روزتان است. قدم زدن می تواند به کاهش استرس کمک کند.
• می توانید از والدین تان بخواهید تا شما را برسانند. شاید قادر نباشند که همیشه شما را برسانند، اما یک رانندگی سریع می تواند کمک کند که روز خوبی داشته باشید.
• اکثر مدارس اتوبوس هایی را برای سرویس دانش آموزان دارند. استفاده از سرویس مدرسه به صورتی است که که شما را دقیقا در مدرسه پیاده می کند و در طول مسیر نیز می توانید دوست پیدا کنید.
• سرویس شخصی هم انتخاب خوبی است و قابل اطمینان تر از این است که بخواهید منتظر بمانید تا والدین تان شما را برسانند.
• وسیله نقلیه عمومی نیز انتخاب دیگری است که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

چگونه برای روز اول مدرسه آماده شویم؟
چگونه برای روز اول مدرسه آماده شویم؟

۲- شب قبل، اتاق تان را مرتب و تمیز کنید. وقتی به مدرسه می روید، وقت زیادی برای کارهایی مانند تمیز و مرتب کردن ندارید. اتاق تان را خوب مرتب کنید، در این صورت در روز بعد با خیال راحت به خانه باز می گردید.

چگونه برای روز اول مدرسه آماده شویم؟
چگونه برای روز اول مدرسه آماده شویم؟

۳- لباس تان را انتخاب کنید و آن ها را بیرون بیاورید و کنار تخت تان بگذارید. خصوصا اگر نگران اولین تاثیر خوبی که می خواهید به جا بگذارید هستید، انتخاب لباس مناسب برای اولین روز می تواند تجربه ای استرس آور باشد! خوشبختانه باید وقت زیادی در روز قبل از مدرسه داشته باشید. لباس های مورد علاقه تان را پیدا کنید و مرتب کنار تخت تان بگذارید. این راه باعث می شود که در انتخاب لباسی که باید بپوشید، عجله نکنید.

• نحوه ی لباس پوشیدن، کاملا بستگی به شخصیت تان دارد. به طور دقیق، شما می خواهید لباسی غیر رسمی، راحت و تمیز بپوشید.
• اگر هنوز کاری انجام نداده اید، بهتر است لباس تان را به خشک شویی بدهید.
• اگر مدرسه تان قانون پوشیدن لباس فرم دارد، باز هم می توانید چیزهایی به آن اضافه کنید. اضافه کردن دکمه و چین به لباس فرم می تواند آن را مورد پسندتان قرار دهد. فقط حواس تان باشد که تغییراتی که بر روی لباس فرم می دهید، مغایرتی با قوانین مدرسه نداشته باشد.
• اگر لباس فرم مدرسه ندارید، حواس تان باشد که قوانین پوشش لباس مدرسه را رعایت کنید. شما نمی خواهید که گیر بیفتید و مجبور شوید که لباس تان را عوض کنید.

چگونه برای روز اول مدرسه آماده شویم؟
چگونه برای روز اول مدرسه آماده شویم؟

۴- حداقل هشت ساعت بخوابید. احتمالا این نصیحت ها را قبلا شنیده اید. در حالی که بسیاری از مردم ۵ تا ۶ ساعت خواب برایشان کافی است، اما شما احتیاج دارید که ۸ ساعت بخوابید تا در روز بعد بتوانید موفق باشید، خصوصا اگر می خواهید تاثیر خوبی بگذارید. اگر ۱۶ ساله یا کوچک تر هم باشید، خواب کافی بسیار مهم است. بدن تان در دوره ای که در حال رشد است، به زمان زیادی برای استراحت نیاز دارد.

• اگر در طول تابستان تا دیر وقت بیدار می مانید، توصیه می شود که یک هفته قبل از روز اول مدرسه تان، برنامه ای منظم برای خواب تان شروع کنید. با این روش، زمان راحت تری را برای سازگار شدن با این روال طی خواهید کرد.

• اگر به سختی خواب تان می برد، به صفحه نمایش های الکترونیکی و پر نور نگاه نکنید. به جای آن سعی کنید کتاب بخوانید. در این صورت به طور طبیعی احساس خستگی می کنید.

[irp posts=”5160″ name=”اضطراب مدرسه و نحوه مواجهه والدین با آن”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید