شب یلداست و هندوانه اش! هندوانه یادآور گرمای تابستان و حرارت است. باور بر این است، اگر مقداری هندوانه در شب یلدا بخورید، در سراسر زمستان طولانی، سرما و بیماری بر شما غلبه نخواهد کرد و جالب اینجاست که این باور، با خواص هندوانه که سرشار از ویتامین های A و B و C است، مطابقت دارد. اگر مایلید درباره ی رسم و رسومات یلدا بیشتر بدانبد اینجا را بخوانید.

با نزدیک شدن به شب یلدا و شروع فصل زمستان، کاردستی های هندوانه ای هم طرفداران زیادی پیدا می کند. ما در سایت سرسره انواع متنوعی از آنها را آموزش داده ایم. در این مطلب هم قصد داریم ساخت هندوانه ابری را آموزش بدهیم.

کاردستی های یلدایی ما را دنبال کنید.

آموزش ساخت هندوانه ابری !
آموزش ساخت هندوانه ابری !

مواد لازم:

  • فوم ابری
  • قیچی خیلی تیز
  • رنگ سبز ، قرمز و مشکی
  • قلم مو

مراحل ساخت:

ابتدا فوم را به شکل مستطیل با اندازه های متفاوت ببرید. بعد مستطیل ها را با قیچی آرام آرام به نیم دایره های شکل هندوانه تبدیل کنید.

بعد از اینکه برای جلوگیری از خرابکاری ها زیر انداز پهن کردید، یک بشقاب یک بار مصرف هم زیر دست کودک بگذارید و به او کمک کنید با قلم مو شروع به رنگ کردن فوم کند.

از رنگ قرمز شروع کنید و غیر از دور نیم دایره، بقیه را قرمز کنید.

سپس از رنگ سبز استفاده کنید و دور و زیر آن را سبز کنید. اجازه دهید رنگ روی فوم خشک شود و بعد شروع به کشیدن تخم های هندوانه با رنگ مشکی کنید.

آموزش ساخت هندوانه ابری !
آموزش ساخت هندوانه ابری !

بعد از اینکه رنگ فوم ها کاملا خشک شد آماده است که شروع به بازی با آنها کنید!

حتی می توانید یک ظرف زیبا از اندازه های مختلف این هندوانه برای شب یلدا درست کنید و از آن برای زیبا تر کردن سفره ی شب چله تان استفاده کنید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید