بچه های دو ساله و بزرگ تر معمولا مشتاق نیستند غذاهایی که والدینشان به آن ها می دهند را بخورند. اگر شما مادر یا پدر هستید حتما این سوال برایتان پیش می آید که چگونه کودک را وادار به غذا خوردن کنیم .برای این کار باید سعی کنید تا بفهمید آن ها چه غذاهایی را دوست دارند. برای مثال، اگر کودک شما غذاهایی دوست دارد که کمی مزه ترش و شیرین داشته باشد باید غذایی بپزید که بتوانید کمی مزه ترش و یا شیرینی به آن بیفزایید. مطمئنا با دیدن اینکه به خوردن آن غذاها علاقه پیدا می کنند متعجب خواهید شد.

شام و نهار دادن مناسب به کودکتان را به شکل عادت دربیاورید و مطمئن شوید که او وعده های غذایی اش را حتما بخورد. مطمئنا روزهایی خواهد بود، که کودک شما علاقه ای به خوردن هیچ غذایی ندارد پس او را مجبور به خوردن نکنید. می توانید با دادن نوشیدنی های مغذی و مقوی نیاز غذایی او را بر طرف کنید.

چگونه کودک را وادار به غذا خوردن کنیم
چگونه کودک را وادار به غذا خوردن کنیم

یکی از مادران می گوید: من با غذا دادن به کودکم مشکل دارم. او اکنون دو و نیم ساله است اما وقتی یک ساله بود، کاملا به شیرخشک وابسته بود. هر چیزی که سعی کردم به او بدهم، او نمی خورد.

من شروع به دادن غلات صبحانه به او کردم اما او مزه ی آن را دوست نداشت. بعد به او میوه هایی همانند کمپوت سیب، موز و کیوی و غیره دادم. او با لذت میوه ها را خورد اما متوجه شدم که باید به او زمان بیشتری بدهم تا بتواند غذاهای جامد بخورد.

به طور کلی، صبح ها و شب ها به او دال می دادم تا بخورد (غذای هندی با عدس و حبوبات). پس از آن رژیم غذایی او را به یک رژیم غذایی عادی تغییر دادم. من به او چاپاتی(نان هندی)و سبزی و دال می دادم بخورد.

اگر بچه ی شما دوست ندارد غذا بخورد نباید نگران شوید. وقت می برد که کودکان شما با مزه ی غذاهای مختلف آشنا شوند پس به آنان زمان بدهید. صبور باشید و بفهمید او چه چیزی دوست دارد.

نکته مهم دیگر این است که بچه ها دوست دارند نان به همراه غذا بخورند، هر چیزی بپزید، که آن را خوشمزه تر کنید بنابراین آن ها منتظر همان مزه موقع صرف غذایشان هستند. کمی صبور باشید کودک شما قطعا شروع به خوردن خواهد کرد.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید