برای کودکان کنجکاو حتما سوال پیش می آید که گیاه چگونه رشد میکند؟ ما در این آزمایش به کودکان میگوییم که چطور یک گیاه از هسته خود میروید. و تقریباً یک آزمایش عالی علمی کم هزینه است که می توانید با بچه ها امتحان کنید.

پرورش یک درخت آووکادو در فضای بسته با چند وسیله راحت است.

چگونه آووکادو پرورش دهیم
چگونه آووکادو پرورش دهیم

آنچه شما نیاز دارید:

  • دانه آووکادو
  • خلال دندان
  • یک لیوان یا شیشه
  • گلدان
  • خاک گلدان
چگونه آووکادو پرورش دهیم
چگونه آووکادو پرورش دهیم

۱. یک دانه آووکادو را بدون برش یا شکستن آن آماده کنید. سپس ۴ تا خلال دندان را نصفه نیمه داخل دانه قرار دهید.

۲. انتهای دانه را در یک لیوان یا شیشه آشامیدنی معلق کنید. ظرف گیاه را با آب کافی پر کنید تا یک سوم پایین دانه را غرق کند.

۳. لیوان را در معرض تابش مستقیم آفتاب در یک نقطه گرم قرار دهید و مرتباً آب آن را عوض کنید. ریشه ها و جوانه ها باید در حدود ۲-۶ هفته ظاهر شوند. در غیر این صورت، با یک دانه دیگر شروع کنید.

۴- وقتی جوانه حدود ۶ سانتی متر بلند شد، آن را مجدداً حدود ۳ سانتی متر ببرید تا رشد ریشه بیشتر تشویق شود.

۵- هنگامی که ساقه دوباره رشد کرد، دانه را در گلدانی پر از خاک بکارید. اکنون وقت آن است که بگذارید درخت آووکادو شما رشد کند ، رشد کند ، رشد کند!

چگونه آووکادو پرورش دهیم
چگونه آووکادو پرورش دهیم

گلدان را در یک مکان آفتابی قرار دهید و کم اما غالباً آب دهید. هدف از این کار حفظ مرطوب بودن خاک است، شما می توانید درخت را در تابستان در فضای باز قرار دهید تا زمانی که دما بیش از ۴۵ درجه فارنهایت باقی بماند. گاهی گیاه خود را هرس کنید، آنها بهترین عملکرد را در خاک غنی با آفتاب کامل دارند. هفته ای ۲-۳ بار با خیساندن خاک کاملاً آبیاری کنید.


اینم ببین، جالبه! آزمایش آسان علمی آهنربا


 

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید