گرفتگی بینی نوزاد یعنی یک نوزاد بد اخلاق و اخمو، چون نوزاد تازه متولد شده فقط بلد است از طریق سوراخ های بینی نفس بکشد. در اینجا چند راهکار برای تمیز کردن بینی نوزاد به شما آموزش می دهیم.

اسپری بینی قلیایی بخرید. این اسپری بی خطر ترین اسپری برای کودکان، نوزادان و بچه های زیر ۴ سال است. کودک را به پشت بخوابانید و اگر ممکن است به آرامی سرش را به عقب برگردانید (البته او را وادار به این کار نکنید). سپس دو تا سه قطره از این اسپری را به درون هر سوراخ بینی بچکانید. اگر نوزادتان عطسه کرد نگران نشوید چون به هر حال قطره وارد بینی اش می شود. اگر کمی از قطره از بینی اش بیرون آمد به آرامی با دستمال آن را پاک کنید.

[irp posts=”14143″ name=”کیپ شدن بینی نوزاد در شب را چگونه برطرف کنیم؟”]

چند راهکار برای تمیز کردن بینی نوزاد
چند راهکار برای تمیز کردن بینی نوزاد

از پوار استفاده کنید. این دستگاه مکنده بینی (چرک کش بینی) هم نامیده می شود. حتما وسیله ای بخرید که مناسب سوراخ های کوچک بینی نوزاد تان باشد. دوباره نوزاد را به پشت بخوابانید. حباب دستگاه را فشار دهید تا هوایش خارج شود و دوباره این کار را تکرار کنید بعد به آرامی آن را وارد سوراخ بینی نوزاد کنید(البته خیلی هم داخل نکنید). سپس دیگر فشار ندهید. آن را بیرون بیاورید و مخاط بینی نوزاد را از حباب آن خارج کنید و با دستمال آن را تمیز کنید. بعد همه ی این کارها را برای سوراخ بینی بعدی انجام دهید.

حمام را با بخار پر کنید. یک حمام داغ آماده کنید. وقتی حمام به اندازه ی کافی بخار دار شد کمی با نوزاد تان در حمام بنشینید. این کار باعث می شود مخاط بینی نوزاد تان از خشکی در بیایند و شل شوند. اما با نوزاد تان به حمام خیلی داغ نروید—چون آب داغ بدنش را می سوزاند. از یک دستگاه بخور سرد استفاده کنید. اکثر ما در طول ماه های زمستان خانه مان گرم است و هوای خشک باعث گرفتن بینی نوزاد مان می شود. یک دستگاه بخور آب سرد در اتاقش بگذارید تا زمانی که خواب است مانع از گرفتگی بینی اش شود. این کار تمیز کردن بینی نوزاد را آسان تر می کند.

تشک رخت خوابش را بلندتر کنید. وقتی بینی مان می گیرد برای همه ما آسان تر است که سرمان را روی بالش بلند تر بگذاریم. اما شما نمی توانید بالش زیر سر نوزاد تان بگذارید چون خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را افزایش می دهد. بنابراین یک حوله زیر سرش بگذارید تا باعث شود سرش کمی بالا باشد. این کار باعث می شود نوزاد در طول چرت زدن و خوابیدن کمی احساس آسودگی کند. این حرکت باعث می شود بدون تمیز کردن بینی نوزاد، از ناراحتی او بکاهید.

[irp posts=”4953″ name=”بهترین روش تمیز کردن بینی نوزاد چیست؟”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید