اگر می خواهید اولین روز مدرسه تان روز خوبی باشد، کارهای زیادی است که باید انجام دهید. در اینجا تمامی موارد و نکات مهم برای  اولین روز مدرسه بیان شده است. پس این مقاله را به دقت بخوانید و خود را برای این روز مهم آماده کنید!

روز اول مدرسه

چگونه برای روز اول مدرسه اماده شویم

۱- صبح زود بیدار شوید. اگر شب استراحت کافی و مناسبی داشته باشید، دیگر صبح بیدار شدن برایتان مشکل نیست. ساعت تان را برای حداقل یک ساعت زودتر کوک کنید تا برای آماده شدن، بیدار شوید. یک لیوان آب بنوشید. بعد از ۸ ساعت خوابیدن، بدن تان نیاز به جذب آب دارد و نوشیدن آب انرژی زیاد و کافی برای گذراندن صبح را به شما می دهد.

آمادگی برای شروع سال تحصیلی

۲- برای گذراندن روزتان آماده شوید. حمام طولانی و خوبی داشته باشید. مطمئن شوید که تمیز هستید و کاملا مرتب به نظر می رسید. بعد از حمام، لباس هایی که شب قبل انتخاب کرده اید را بپوشید.

اگر در آخرین لحظه نظرتان تغییر کرد، می توانید کمدتان را باز کنید و لباس جدیدی را امتحان کنید. فقط حواس تان به ساعت باشد، زمان کافی برای صبحانه ای مفصل می خواهید و نمی خواهید که در اولین روزتان دیر کنید.

  • اگر پوست خوبی ندارید و می خواهید که آن را درمان کنید، می توانید یک کرم پوست بخرید. استفاده از کرم پوست برای حداقل یک هفته قبل از روز اول مدرسه باعث می شود بیشتر مشکلات پوستی تان از بین برود.

صبحانه مدرسه مقوی

۳- صبحانه ای کامل از مواد مغذی بخورید. کاری که یک صبحانه مقوی و سالم در طول روز می تواند انجام دهد را دست کم نگیرید. باید میوه و سبزیجات را در صبحانه تان قرار دهید، چون این ها چیز هایی هستند که به شما انرژی می دهند. غلات شیرین هم می تواند خوراکی مناسبی باشد، در صورتی که آن را به عنوان صبحانه بخورید.

  • اگر احساس ضعف و سستی دارید، قهوه در این موقعیت به شما کمک می کند. مطمئن شوید که زیاد نخورید به هر حال چون کافئین بیش از اندازه هم منجر به سردرد و باعث نگرانی می شود.

آمادگی برای شروع مدرسه

۴- حداقل ۱۵ دقیقه زودتر به مدرسه بروید. سریع ترین چیزی که می تواند روزتان را خراب کند، اضطراب روز اول مدرسه و استرس دیر رسیدن به مدرسه است. برای این که مطمئن شوید که این اتفاق نمی افتد، حداقل ۱۵ دقیقه قبل از اولین کلاس تان، در مدرسه باشید.

این زمان کمک می کند تا بتوانید کلاس هایتان را پیدا کنید و حتی ممکن است با یک دوست جدید هم کلام شوید. بعضی مدارس تاخیر های هفته اول را در نظر نمی گیرند.

شروع اولین روز مدرسه

۵- مطمئن شوید که برای هر کلاسی آماده هستید. کلاس تان را پیدا کنید و به آن جا بروید. همین که نشستید، تمام وسایلی را که لازم دارید را بیرون بیاورید. اگر معلم تان چیز خاصی نگفت، پس یک دفتر و مداد کافی است.

زمانی که منتظر شروع شدن کلاس هستید، می توانید از این فرصت برای آشنایی با هم کلاسی هایی که در کنارتان هستند استفاده کنید. احتمالا آن ها هم نگرانی هایی دارند و بنابراین شناختن یکدیگر ممکن است برای هر دو طرف سودمند باشد.

فعالیت های روز اول مدرسه

۶- در فعالیت های کلاسی شرکت کنید. سوال بپرسید. شخصی مهم باشید. مهم ترین کاری که در روز اول می خواهید انجام دهید این است که سابقه ی خوبی از خودتان برای روز های خوب آینده به جا بگذارید که این ها شامل ایجاد ارتباط بین معلمین و هم کلاسی ها، پرسیدن سوال در صورتی که سوال داشته باشید و به جا گذاشتن خاطرات خوب می شود.

  • این که خلاصه ی مطالب درسی تان را در یک کلاسور نگه دارید، ایده خوبی است. بدون شک بعدها زمانی می رسد که نیاز می شود به آن ها رجوع کنید. آن ها را جایی قرار دهید که بتوانید به سادگی پیدایشان کنید تا مجبور نشوید درباره آن ها در کلاس سوال کنید که باعث خجالت زدگی شما شود.

آمادگی روز اول مدرسه

۷- با دوستان جدید ارتباط داشته باشید. در اصل همه برای یادگیری در مدرسه هستند، اما مدرسه جای فوق العاده ای است که دوستان با یکدیگر آشنا می شوند. ممکن است در ادامه ی زندگی تان با برخی از دوستانی که در مدرسه با آن ها آشنا شده اید دیگر ارتباطی نداشته باشید.

برای آشنا شدن با بقیه هیچ زمانی بهتر از روز اول نیست، بنابراین با یک لبخند وارد کلاس شوید و برای شروع گفت و گو با هم کلاسی هایتان ترس نداشته باشید.

  • اگر از حضور در اجتماع هراس دارید، شجاع بودن در روز اول مدرسه تان و دوست شدن با بقیه راهی خوب برای از بین بردن این اضطراب و خجالت است. خیلی زود اکثر افراد را دوستانی احتمالی می بینید که هنوز با آن ها صحبت نکرده اید.

روز اول مدرسه چگونه باشیم

۸- به دنبال باشگاه ها، کلاس ها و تیم های ورزشی مختلفی که به آن ها علاقه دارید، باشید. باشگاه های مدارس، اوایل سال شروع می شوند بنابراین خوب است که تابلو اعلانات مدرسه را چک کنید. بسیاری از مدارس باشگاه های خوبی دارند و مهم نیست که به چه چیزی علاقه دارید، درنهایت حداقل چند باشگاهی که خواسته ی شما را برآورده کند پیدا می شود.

به موزیک علاقه دارید؟ عضو باشگاه نوازندگی گیتار یا گروه سرود شوید. به فیلم های آکیرا کورساوا (کارگردان ژاپنی) و لارس فون تریر (کارگردان دانمارکی) علاقه دارید؟ باشگاه فیلم مدرسه می تواند برای شما عالی باشد. باشگاه ها راهی برای پرورش علایقی که دارید و آشنایی با کسانی که جبهه ی فکری مشابهی با شما دارند، می باشد.

  • اگر واقعا به چیزی علاقه دارید که هیچ باشگاهی برایش نیست، می توانید خودتان یک باشگاه مدرسه ای افتتاح کنید.

اولین روز مدرسه را چگونه شروع می کنید

۹- سعی کنید از زمان لذت ببرید. با این که ممکن است برای اولین بار سخت به نظر برسد، اما باید به خاطر بسپارید که اولین روز مدرسه باید در نهایت تجربه ای خوب باشد. در اطراف تان کسانی هستند که بیشتر زمان سال بعد را با آن ها وقت خواهید گذراند و هیچ دلیلی برای آن که نتوانید با آن ها خوش بگذرانید، وجود ندارد.

یاد بگیرید که با نگرانی هایی که احساس می کنید، مقابله کنید و به خاطر داشته باشید که در طول روز، بهترین لبخندتان را بر روی لب داشته باشید.

روز اول مدرسه چه کنیم

۱۰- زمانی که خانه می آیید، حتما استراحت کنید. هیچ چیزی مثل برگشتن به خانه بعد از اولین روز مدرسه نیست. اولین روزتان به خاطر چیز ها و افراد متفاوتی که یک باره با آن ها روبه رو می شوید، به طرز عجیبی متفاوت تر از روزهای دیگر خواهد بود.

خوش بگذرانید. دراز بکشید و فیلم مورد علاقه تان را نگاه کنید. بهتر است از دوستی که تازه با آن آشنا شده اید بخواهید که آن روز با هم بیرون بروید و وقت بگذرانید. استراحت کنید و احساس خوبی داشته باشید؛ این گونه شروع خوبی را برای سالی که پیش رو دارید، می سازید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید