آیا شما برای روز بزرگ تولد فرزندتان آماده شده اید؟ کودک شما ممکن است زودتر از انتظار بیاید، بنابراین باید در طول ماه هشتم حاملگی خود، بنا به ضرورت کیف بیمارستان نوزاد خود را ساماندهی و بسته بندی کنید.

این لیست به شما کمک خواهد کرد که همه چیز را برای خود و نوزاد در راهتان به علاوه یک لیست کوچک برای همراهتان آماده نمایید. بهتر است کیف های خود را با هم ببندید، اینگونه می توانید دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که همه موارد مورد نیازتان را به همراه دارید. هنگامی که کیف ها بسته بندی و آماده شدند، آنها را دم دست، در ماشین و یا در نزدیکی درب خروجی منزل نگه دارید تا در صورت نیاز اضطراری مشکلی نداشته باشید.

ساک زایمان برای مادر و کودک و همراه
ساک زایمان برای مادر و کودک و همراه

کیسه بیمارستان برای مادر، قبل یا هنگام درد زایمان و فارغ شدن

– اسناد بیمارستان، شناسنامه و کارت بیمه، پرونده پزشکی شما به طوری که پزشکان بتوانند به راحتی سابقه پزشکی شما را مرور کنند.
– طرح تولد (اگر داشته باشید)، در برخی بیمارستانها ممکن است پرسشنامه ای از تمایلاتتان برای زایمان به شما بدهند که در صورت وجود امکان، طبق آن عمل شود، مواردی مانند نوع اتاق دلخواه، موقعیت خواباندن شما در زایمان، امکان استفاده از پرستار مرد، اجازه عکاسی و فیلمبرداری از اتاق زایمان و … . وجود چند نسخه برای پزشکان و پرستاران به این معنی است که هر کسی می تواند در مورد تمایلاتتان زمانیکه امکان پرسیدنش از خود شما نیست، هر چه می خواهد بداند.

– حوله حمام نرم، برای حین و بعد از فارغ شدن وجود یک حوله نرم و مناسب می تواند مفید باشد، مخصوصاً اگر شما بیش از یک روز در بیمارستان بمانید.
– جوراب، پای شما ممکن است در طول کار احساس سرما کند.
– دمپایی و سندل، شما می توانید دمپایی هایی را که پا در آن راحت است برای تردد در اطراف بخش و بیمارستان به همراه داشته باشید. برای دوش گرفتن نیز می توانید از آنها استفاده کنید.
– کرم لب، لب های شما ممکن است در طول پروسه زایمان ترک بخورند. کرم، لب شما را مرطوب و راحت نگه می دارد.
– لوسیون بدن یا روغن ماساژ، برای بعضی از مادران در طول زایمان، یک ماساژ کوچک انجام می شود. اگر این مورد برای شما هم هست، در کیف بیمارستان خود لوسیون یا روغن به همراه داشته باشید.
– اسپری آب و اسفنج، در هنگام کار، اگر بدنتان شروع به گرم شدن کند، می توانند اسپری آب روی صورت و گردن شما بپاشند و یا با اسفنج آب روی پیشانی شما بریزند.
– بالش راحت، بیمارستان بالش به شما می دهد، اما ممکن است برای شما مناسب نبوده و یا به بالش خاصی عادت داشته باشید. لذا بهتر است آن را نیز همراه داشته باشید.
– سرگرمی های آرامش بخش، بعضی چیزها را برای کمک به گذراندن زمانتان مانند کتاب، مجلات، تبلت یا یک پخش کننده موسیقی را با خود ببرید.
– ماسک چشم و گوش بند، برای کمک به استراحت در بخش شلوغ زایمان در دوران پس از زایمان، مناسب خواهد بود.

ساک زایمان برای مادر و کودک و همراه
ساک زایمان برای مادر و کودک و همراه

کیف بیمارستان برای مادر : پس از زایمان

– لباس شب، در طول اقامت در بیمارستان به چیزی راحت برای خواب نیاز دارید و یک لباس شبانه نرم و راحت مناسب است. اگر شما قصد تغذیه کودک با شیر مادر را دارید، یک لباس سبک که از جلو راحت باز می شود را انتخاب کنید.

– پد های چندمنظوره، بیمارستان بعضی از اینها را ارائه می دهد، اما ممکن است بخواهید چندین مورد دلخواهتان را به همراه داشته باشید. پس از تولد طبیعی است که خونریزی خواهید داشت و پد های زایمان نرمتر و جذاب تر از پد های استاندارد هستند. در ابتدا شما ممکن است هر یک تا دو ساعت نیاز به تغییر پد داشته باشید، اما ظرف چند روز، خونریزی کاهش پیدا می کند.

– لباس زیر، چند دست لباس زیر را که به اندازه کافی گشاد است تا از روی پد نیز راحت باشد، به همراه داشته باشید.

– سینه بند، تعدادی سینه بند مناسب برای شیردهی به همراه ببرید.

– لوازم بهداشتی، شانه، دئودورانت، مسواک، خمیر دندان، شامپو، تهویه هوا، سشوار و کلیپس مو را فراموش نکنید. یک کیسه پلاستیکی را نیز برای گذاشتن لباس های کثیف در نظر بگیرید.

– لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست، اگر آرایش بخشی از روال معمول شماست، لزومی ندارد که لوازم آرایش خود را همراهتان نبرید. به علاوه، اطمینان حاصل کنید که برخی از مرطوب کننده ها را در بسته خود دارید، زیرا پوست شما ممکن است خشکتر از حد معمول باشد.

– عینک و لنز (اگر به آنها نیاز دارید)، این ممکن است واضح باشد، اما گاهی اوقات همین چیزهای کوچک است که هنگام بسته بندی کیف بیمارستان، فراموش می شوند.

– تلفن و شارژر، در طول دوران نقاهت، تلفن و شارژر خود را فراموش نکنید. شما می توانید با عزیزانتان در تماس باشید، از آن برای گرفتن اولین تصاویر استفاده کنید و اخبار خاص خود را در رسانه های اجتماعی بنویسید.

– لباس، به غیر از لباس شب خود، ممکن است که لباس های راحت دیگری برای پوشیدن در طول اقامت در بیمارستان خود نیاز داشته باشید.

– جزوات و کتاب های مرجع، ممکن است برخی از یادداشت های مفید از کلاس های پیش از تولد یا برخی از کتاب های مرجع را در مورد نوزادان دریافت کرده باشید. پزشکان و پرستاران قادر خواهند بود تا بسیاری از راهنمایی های شخصی خود را به شما ارائه دهند، اما در حالی که نوزاد خود را در آغوش گرفته اید، ممکن است این منابع مفیدتر باشند.

– اسنک و نوشیدنی، کار گاهی اوقات می تواند بسیار طول بکشد، بنابراین شما می توانید بردن برخی از تنقلات و نوشیدنی ها را در نظر بگیرید. با این حال، با تیم پزشکی خود صحبت کنید که آیا در طول کار شما مجاز به خوردن یا نوشیدن چیزی خواهید بود یا خیر. همچنین برخی از غذاهای مورد علاقه خود را برای بعد از زایمان بسته بندی کنید زیرا ممکن است در طول مدت اقامت در بیمارستان فقط با آنها احساس راحتی کنید.

ساک زایمان برای مادر و کودک و همراه
ساک زایمان برای مادر و کودک و همراه

ضروریات بیمارستانی برای همراه

به عنوان یک همراه، بهتر است بعضی چیزها را همراه خود داشته باشید :
– اسنک و آب، کار حتی برای همراهان پشتیبان نیز می تواند عطش زا باشد. بسته بندی برخی از میان وعده ها و آب را در نظر بگیرید.
– تلفن، دوربین عکاسی و فیلمبرداری به علاوه شارژر و باتری، فراموش نکنید که یک تلفن را همراه داشته تا با دیگران در تماس بوده و با آن سرگرم شوید. دوربین به جهت به برخی از فواید شادش نیز بسیار مفید خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که کارت حافظه دوربین دارای مقدار زیادی فضای آزاد باشد.
– لباس، زایمان یک فرآیند غیر قابل پیش بینی است، بنابراین تعویض لباس همیشه یک ایده خوب است، زیرا شما هرگز نمی دانید چه مدت آنجا خواهید بود.
– لوازم آرایشی و بهداشتی، پس از یک حضور طولانی، ممکن است نیاز به تجدید قوا و استحمام داشته باشید.
– بالش کوچک، شما ممکن است نیاز به کمی استراحت پیدا کنید.
– سرگرمی، کاری برای انجام دادن: کتاب، تبلت و یک پخش کننده موسیقی همگی گزینه های خوبی هستند.

کیف بیمارستان برای کودک

– لباس، سیاست های بیمارستانها می تواند برای آنچه که نوزادان می توانند بپوشند، متفاوت باشد، بنابراین از قبل در اینباره با پزشک خود مشورت کنید. شما ممکن است نیاز به اضافه کردن مواردی به آنچه بیمارستان فراهم می کند داشته باشید، لباسهایی که از جلو بسته می شوند، مناسب ترند.

– جوراب، کفش و کلاه، نوزادان می توانند به راحتی سرما بخورند، بنابراین جوراب، کفش کوچک وکلاه را در نظر بگیرید. حتی در هنگام تماس پوست به پوست، نوزاد شما می تواند کلاه و جوراب پوشیده باشد.

– پتو، بیمارستان پتو را فراهم می کند، اما پتوی خود شما همیشه برای استفاده در تماس پوست به پوست مناسب تر است. از پتو همچنین می توانید برای گرم نگه داشتن نوزاد خود در صندلی اتومبیل و در خانه نیز استفاده کنید.

– لباس برای مسیر خانه، شرایط آب و هوایی را در نظر داشته باشید: در طول ماه های گرم، لباس یک تکه، کفش و کلاه می تواند خوب باشد، اما در زمستان، دستکش، ژاکت یا پیراهن پوشیده بهتر است.

– صندلی ماشین، این بدیهی است که این مورد برای کیف بیمارستان نیست، اما به موازات بستن کیف، صندلی ماشین مناسب باید در ماشین شما نصب شود.

با این چک لیست کیف بیمارستان، شما برای مدت زمان حضور خود در بیمارستان به خوبی آماده خواهید شد. درباره علائم درد زایمان نیز اطلاعات لازم را کسب کنید، به طوری که هنگامی که وقت آن فرا رسید، کیف را برداشته و عازم شوید. موفق باشید!

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید