اکثر زنان و شریک زندگی شان خوشحال خواهند شد که بدانند جواب این سوال بله است. باردار بودن دلیلی بر متوقف کردن یک رابطه جنسی پرشور و ادامه رابطه جنسی نیست. البته دلایل پزشکی وجود دارد که چرا باید برای مدتی دست نگه داریم. در شرایط خاص در طول بارداری، داشتن رابطه جنسی به طور بالقوه می تواند منجر به پیچیدگی هایی شود بنابراین اگر پزشک ماما یا متخصص شما راهنمایی های را در این مورد که خطری برای شما دارد یا نه به شما کرد می توانید دوباره شروع کنید.

روابط جنسی در اوایل بارداری ممنوع است؟
روابط جنسی در اوایل بارداری ممنوع است؟

چه زمانی سکس در بارداری بی خطر نیست؟

بعضی از زنان جزوء کسانی هستند که بارداری های پرخطر دارند و به آن ها توصیه می شود که از مقاربت خودداری نمایند. دلیل آن می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • هر خونریزی مهبلی، که می تواند دلیل زایمان زودرس باشد.
  • جفت پایین. اگر این مشکل را دارید یعنی زمانی که جفت در قسمت پایین رحم جا می گیرد و بخشی یا کل دهانه رحم را می گیرد.
  • اگر کیسه آب شما پاره شود(آب بیرون بریزد) که به این معنا است که لایه ی محافظتی نوزاد که عفونت ها را نگه می دارد دیگر وجود ندارد.
  • در طول سه ماهه سوم بارداری اگر بیش از یک نوزاد دارید.
  • اگر سابقه ی سقط جنین در سه ماهه اول داشته اید و در خطر سقط دوباره هستید.
  • اگر تشخیص داده شود که دهانه ی رحم تان مشکل دارد. یعنی اینکه دهانه رحم تان کاملا بسته نیست و بعدا خطر گشاد شدن دارد.
  • اگر در مورد گذشته شریک جنسی تان اطلاعی ندارید و مطمئن نیستید که او بیماری های جنسی قابل انتقال دارد یا خیر. که این موضوع می تواند شما و نوزادتان را در خطر قرار دهد.
  • اگر حس امنیت ندارید یا صدای درونی تان به شما می گوید که چیزی درست نیست. عادت کنید که به صدای درونی خود گوش دهید.

چاره ی دیگر چیست؟

گاهی اوقات والدین منتظر، لازم است که کمی محدودیت در روابط جنسی شان داشته باشند. سکس عمیق ممکن است یکی از این محدودیت ها باشد اما ارگاسم در بارداری بی خطر است. در مورد روش های دیگر رابطه جنسی کمی خلاق باشید تا بتوانید شور جنسی خود را اغنا کرده و طوری نباشد که در طول کل بارداری رابطه جنسی از روابط شما حذف شود. از ماما و پزشک خود سوال کنید و نظر آن ها را درمورد اینکه آیا رابطه جنسی شما باید به طور موقت یا برای کل بارداری محدود شود بپرسید.

اگر رابطه داشته باشیم برای نوزاد خطری وجود دارد؟

این یک نگرانی کلی برای زوج هایی است که می ترسند که مقاربت داشتن برای نوزاد دنیا نیامده شان ضرر داشته باشد. آن ها می ترسند که سکس عمیق به صورت بالقوه ای به نوزاد آسیب برساند یا باعث عفونت شود. که این اصلا جالب نیست. مگر اینکه فعالیت جنسی شما چیزی شبیه روشن کردن مشعل المپیک در بازی ها باشد در این صورت انجامش دهید(یعنی خیلی برای شما مهم و حیاتی باشد). خیلی وزرشکارانه باید از هر سکس عمیق و خشنی که منجر به آسیب به واژن می شود پرهیز شود این کار ار فقط به خاطر لذت بخش بودن انجام ندهید.

من نمی خواهم به بچه ام فشار بیاید.

بچه شما به خوبی با مایع آمنیوتیک و غشای درونی آن که آن را می پوشاند محافظت شده است. این مایع همانند یک سپر عمل می کند و جلوی هر فشار و زوری که به خاطر عشق ورزی است را می گیرد. حتی اگر شریک جنسی شما در پوزیشنی قرار بگیرد که روی شما باشد هم نوزاد له نمی شود و از وزن پدرش در امان است. مگر زمانی که نزدیک زایمان باشد و دهانه رحم گشاد شود در این حالت دهانه رحم به شکل یک توده مخاطی ضخیم در می آید که دسترسی به رحم را قطع می کند.

روابط جنسی در اوایل بارداری ممنوع است؟
روابط جنسی در اوایل بارداری ممنوع است؟

داشتن سکس برای شروع زایمان

بعضی از زوج ها زمانی که وقت تولد نوزادشان می شود یا زمانی که زایمان نزدیک است سکس می کنند. منی یک مرد شامل هورمونی است که پروستاگلاندین شناخته می شود که می تواند منجر به زایمان شود. اگر دهانه رحم تحریک شده به این معنا است که آماده باز شدن است و غلظت کمتر پروستاگلاندین در هنگام خروج منی هم تاثیری نخواهد داشت.

بعضی از زنان هم نگران این هستند که به ارگاسم رسیدن شان باعث انقباض ماهیچه های شکمی شان شده و منجر به زایمان زودرس شوند. اگرچه اینکه رحم بعد ارگاسم منقبض شود کاملا طبیعی است اما باعث زایمان زودرس نمی شود. خیلی از زنان بعد از سکس دچار لک بینی می شوند اما از آن جایی که مقدارش کم است چیزی نیست که نگرانش شوید. دهانه رحم به طور خیلی خاصی توسط رگ های خونی و مویرگ های متورم در طول بارداری تامین می شود. به همین دلیل هر خراش و ساییدگی و ضربه ای باعث لک بینی می شود.

آن چیست؟

یک نگرانی کلی دیگری که زوج ها دارند این است که نوزادشان با نگاه به سکس آنها معذب شود. به خصوص مادران نگران هستند که تصویر اول نوزادشان از پدرش آلتی باشد که مستقیما به سمت سرش می رود. نخندید. مطمئن باشید که هیچ عنوان این اتفاق نمی افتد. زاویه واژن شما و موقعیت نوزاد این را غیر ممکن می کند. دهانه رحم شما و توده مخاطی ضخیم آن همانند در بسته اتاق خواب که محکم قفل شده است عمل می کند که از آن جا هیچ زیرچشمی نگاه کردنی وجود ندارد. اگرچه بدون شک نوزاد شما خیلی باهوش است اما هیچ هشیاری در مورد فرآیندی که در حال اتفاق است ندارد.

اما نوزاد خوشحال نیست.

سعی نکنید هر حرکت نوزاد را به عنوان اعتراض به رابطه جنسی خود تفسیر کنید. این حرکات احتمالا در پاسخ به محرک های بیرونی و لذتی که برایش اتفاق می افتد است. علاوه بر این تکان های آرام و شدید غیرعادی جفت به خاطر این است که شما به ارگاسم می رسید. خوشبختانه از کارهایی که والدین اش تا به حال کرده اند بی خبر است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید