مدت های مدیدی است که هنرهای دستی در ساده ترین مواردشان نیز جنبه تجاری پیدا کرده و تقریباً هر چیزی که فکرش را بکنید می توانید به صورت آماده از بازار تهیه کنید. اما انگیزه های زیادی برای ساختن این وسایل می تواند در شما و فرزندتان نیز وجود داشته باشد که البته مهمترینش رشد خلاقیت در کودک است. یکی از این وسایل ساده، جعبه های هدیه آبرنگی است.

ساخت جعبه کادو

از این جعبه ها در انواع و اقسام مختلف در بازار و مغازه ها وجود دارد و به تبع آن اگر کودکتان را با خودتان برای خرید برده باشید، نمونه های آماده آن را دیده است و اگر بتواند مشابه یکی از آن ها را خودش درست کند حتماً برایش جذاب خواهد بود.

انجام کار چندان سختی نیست و می توانید به کودکتان کمک کنید تا یکی از آن ها را در هر طرح و سایزی که بخواهید بسازد، اما جعبه های کوچکتر بیشتر مورد پسند هستند.

اینم ببین، جالبه! آموزش ساخت گیره کاغذ و ریسه

ساخت جعبه کادو ساده

این جعبه های کوچک بسیار زیبا بوده و بهترین ابزار برای هدیه دادن مخصوصاً بین کودکان هستند.

ساخت جعبه کادو با کارتن
ابزار مورد نیاز برای ساخت جعبه های هدیه با آبرنگ :

  • آبرنگ
  • کاغذ کلفت یا مقوای مخصوص طراحی
  • قیچی، چسب، نخ تزئینی
  • مداد
  • قالب جعبه

طرز تهیه:

ساخت جعبه کادو کوچکمرحله ۱

ابتدا یک قطعه کاغذ بردارید و طرح ها و الگوهای جذاب را روی آن بکشید. رنگ ها، الگوها و اشکال مختلف را مخلوط کنید. بهتر است همه کاغذ را پر کنید. برای این کار می توانید از انواع مختلف کاغذهای آبرنگ استفاده کنید. بعد از اتمام کار اجازه دهید آن ها کاملاً خشک شوند.

آموزش ساخت جعبه کادو با مقوا

مرحله ۲

وقتی کاغذ شما کاملاً خشک شد، نیاز به استفاده از یک قالب جعبه دارید. منظور از قالب، طرح مسطح و بسیط هر چیز است که در واقع خطوط تا را نشان داده باشد. قالب های انواع جعبه های مختلف را می توانید به سادگی در اینترنت جستجو کنید و ما برای نمونه شکل زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

می توانید کمی خلاقیت به خرج داده و با باز کردن یک جعبه آماده که در اختیار دارید، قالبش را استخراج کنید. هر کدام از قالب ها را که انتخاب کنید، معمولاً توضیحات کافی دارند و مشخص است که کدام قسمت در جداره خارجی قرار می گیرد و لذا اگر قالب را قبل از رنگ آمیزی در اختیار داشته باشید می توانید آن قسمت هایی را که بیشتر در دید هستند، با طرح دلخواه تان طراحی کنید.

آموزش ساخت جعبه کادو با کاغذ

مرحله ۳

همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید کار بعدی بریدن قالب فوق از کاغذتان است. این کار را باید از پشت کاغذ انجام دهید و خطوط تا را نیز با مداد علامت بزنید.

آموزش ساخت جعبه کادو با کارتن

مرحله ۴

از روی خطوط رسم شده تا بزنید و از چسب برای چسباندن آن ها به هم استفاده کنید. می توانید برای لبه ها نیز در صورت لزوم از چسب استفاده کنید. سپس بگذارید خشک شوند.

آموزش ساخت جعبه هدیه با مقوا

مرحله ۵

از اشیاء زینتی و هدایای کوچک برای پر کردن جعبه ها استفاده کرده و از نخ و موارد زینتی دیگر برای بستن آن استفاده کنید.
هر تعداد جعبه که بخواهید در زمان بسیار کوتاهی می توانید بسازید. ساخت آن ها بسیار ساده بوده و زمان کوتاهی لازم دارد!

آموزش ساخت جعبه هدیه

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید