یکی دیگر از باورهای زنان قدیمی در مورد تعیین جنسیت نوزاد، استفاده از تعداد ضربان قلب برای پیشگویی جنسیت نوزاد است.
چه کسی می داند که این باور چه قدر قدیمی است اما مشخص است که مربوط به زمان های خیلی دور است.

این نظریه می گوید که اگر ضربان قلب جنین بالای ۱۴۰ بار در دقیقه باشد آن گاه احتمالا بچه دختر است. اگر ضربان قلب جنین زیر ۱۴۰ بار در دقیقه باشد احتمال زیاد بچه پسر خواهد بود. البته موضوعی که مهم است این است که اگر ضربان قلب جنین بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ بار در دقیقه باشد چه؟ این مرحله ای است که ضربان قلب نرمال در مورد جنسیت بچه به ما دروغ می گوید.

در بین تمام روش هایی که برای تعیین جنسیت انجام می شود این روش بی خطر ترین روش برای امتحان است و به طور منطقی قابل فهم است. هر زمان که به ماما یا پزشک متخصص برای چکاپ پیش از تولد مراجعه می کنید آن ها به صدای قلب جنین شما گوش خواهند داد. صدای قلب بچه را تقریبا از هشت هفتگی می توان فهمید و مراقب سلامت از یک دستگاه دراپر دستی(دستگاهی برای گوش دادن به صدای نوزاد در رحم مادر) استفاده می کند. شما می توانید از آن ها بخواهید که تعداد ضربان قلب جنین شما در هر دقیقه را به شما بگویند یا خودتان این کار را بکنید. حتما برای صحت و دقت بیشتر به ساعتتان نگاه کنید.

تعیین جنسیت از طریق ضربان قلب جنین
تعیین جنسیت از طریق ضربان قلب جنین

خب پس من دختر دارم یا پسر؟

ممکن است حقایقی در مورد این ایده که یک پبشنهاد ایده آل به نظر می رسد و به عنوان یک روش روتین و بی خطر در میان سایر روش های پیش از تولد از آن یاد می شود وجود داشته باشد. وزن شما، سایزتان، رشد رحم، تست ادرار-این ها نشانه های دقیقی برای نشان دادن پیشروی بارداری هستند. خب چرا برای تغییر این یکنواختی کمی تفریح نکنیم که بدانیم دختر داریم یا پسر؟ این یک روش بی ضرر است که روند درست را بدانیم و بتوانیم یک روش صحیح و سالم برای ارزیابی بیابیم.

هم چنین یک روش انسانی است که به مراقب سلامت این فرصت را می دهد که بتواند ارتباط بهتری با زن باردار برقرار کند.

اما آیا این روش تعداد ضربان قلب درست است؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که ارتباط بین جنسیت و تعداد ضربان قلب جنین متولد نشده را اثبات کند. اگرچه این کار ایده ی جالبی به نظر می رسد و شاید کمی سرگرم کننده هم باشد. اما در مورد آن هیچ پیش زمینه ی علمی وجود ندارد. مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده است که ارتباط بین این دو موضوع را ارزیابی کند و پاسخ؟ هیچ ارتباطی وجود ندارد.

اگرچه این تکنیک ساده هنوزم توجه افراد زیادی را به عنوان یک افسانه ی زیبا جلب می کند اما می تواند راه مطمئنی برای این باشد که خودشان بفهمند بچه دختر است یا پسر. به طور کلی یک ضمانت ۵۰ درصدی وجود دارد که بچه ای که دنیا خواهد آمد دختر باشد یا پسر. اما همین تفاوت هاست که باعث می شود جالب و منطقی به نظر بیاید.

چه طور ضربان قلب را اندازه بگیریم؟

یکی از فواید انجام مطالعات علمی این است که گاهی اوقات محققان نتایج کامل و جدیدی کشف می کنند. این تحقیقات می تواند با هدفی که در ابتدا آن را شروع کرده بودیم خیلی متفاوت باشد و موضوع جالبی که وجود داشت این بود که وقتی آن ها در جست و جو بودند تا ارتباط بین ضربان قلب جنین با جنسیت را کشف کنند به جایش کشف دیگری کردند، اینکه تغییراتی که در ضربان قلب جنین وجود دارد طبق سن بارداری آن ها می باشد. هر چه قدر جنین رشد می کند، ضربان قلب خودش را با اندازه ی قلب منطبق می سازد.

علاوه بر این، هر چه جنین فعال تر باشد، ضربان قلبش هم بیشتر خواهد شد. همانند ما بزرگترها، در طول زمان هایی که فعالیت ندارند یا خواب هستند، ضربان قلبشان کاهش می یابد. به این دلیل است که هر حرکت اضافه ای نیاز به اکسیژن بیشتری برای رساندن به ماهیچه ها دارد.

تعیین جنسیت از طریق ضربان قلب جنین
تعیین جنسیت از طریق ضربان قلب جنین

اعتماد به رویاها و احساسات

به نظر می رسد زنانی که تحصیلات بیشتری دارند بیشتر تمایل دارند که جنسیت نوزادشان را دقیق تر از دیگران تخمین بزنند. مطالعه ای در ایالت متحده آمریکا کشف کرد که زنانی که به سطح بالاتری از تحصیلات دست یافته اند و جنسیت نوزادشان را با حدس و گمان و اعتماد به رویا و خیال بافی نمی پذیرند سه چهارم مواقع جنسیت بچه را دقیق تر تخمین می زنند. البته این شامل ضربان قلب جنین نمی شود اما باز هم می تواند نکته ی جالبی برای اشتراک گذاری باشد.

فقط مطمئن باشید چیزی که می شمارید ضربان قلب بچه باشد.

در طول چکاپ های قبل تولد برای ماما یا متخصص زنان عادی است که بخواهد به صدای قلب نوزاد گوش دهد. اما اغلب، صدای ضربان تپنده بند ناف بیشتر از صدای قلب شنیده می شود. بند ناف صدای صفیر مانندی دارد. اما صدای ضربان قلب به صورت ثابت و صدای واضحی مثل تاپ تاپ می باشد.
اگر به صدای هر دو همزمان گوش دهید بسیار گیج کننده است. این کار باعث می شود که فکر کنید نوزادتان دختر است چون صدای بیشتری از صدای ضربان قلب را شمرده اید.

اگر این روش واقعیت داشته باشد که احتمال زیادی هم دارد درست باشد بسیار عالی است.

صدای ضربان قلب به اندازه ی نوزاد و شرایط هر مادر بارداری منحصر به فرد است. شنیدن صدای ضربان قلب آن هم زمانی که کم و زیاد می شود بر اساس شرایطی که دارد حس خیلی خوبی دارد. صدای ضربان قلب نوزاد می تواند توسط سطح فعالیت های مادر و اینکه چه قدر ضربان قلبش تند می زند تحت تاثیر قرار بگیرد. بنابراین در مورد استفاده از این روش به عنوان روشی برای پیش بینی جنسیت نوزادتان منطقی و روشن فکر باشید.

مطمئن ترین راه برای دانستن جنسیت نوزاد این است که صبر کنیم تا او به دنیا بیاید. حتی سونوگرافی(استفاده از آلتراسوند) هم به طور ۱۰۰ درصد جنسیت را تضمین نمی کند. ممکن است نوزاد پاهایش را به طور ضربدری بسته باشد، مدل خاصی خوابیده باشد، یا حتی بند نافش طوری پیچیده باشد که نتوان ناحیه ی تناسلی اش را با دقت دید.

مطالعات کوروموزومی و آمینوسنتزی برای تعیین جنسیت دقیق تر هستند. اگرچه استفاده از این روش ها برای تعیین جنسیت توصیه نمی شود مگر این که به طرز واضحی نگرانی هایی در مورد بیماری های ارثی که به مشکلات کوروموزومی مربوط باشد وجود داشته باشد.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید