کم کم داریم به مهر نزدیک می شویم و بچه ها برای مدرسه آماده می شوند و وسایل مورد نیاز خودشان را می خرند. اما بعضی از وسیله ها را می توانند خودشان به راحتی درست کرده و از آن استفاده کنند. یکی از این وسیله ها گیره کاغذ است که می توانند با تعدادی از آن ها ریسه درست کنند و از آن برای تزیین کلاس یا هر جای دیگر استفاده کنند!

ساخت گیره ی کاغذ

ساخت این ریسه بسیار ساده بوده و وقت زیادی از شما نمی گیرد. ضمن اینکه درست کردن این کاردستی برای بچه ها بسیار سرگرم کننده است!

طرز ساخت گیره کاغذ

وسایل مورد نیاز :

  • پیپ پاک کن نقره ای با طول ۳۰ سانتی متر
  • نخ قند یا نخ معمولی یا ریسمان

ساخت با گیره کاغذ

روش ساخت :

مرحله اول

ابتدا ۴ سانتی متر از پیپ پاک کن را دور انگشت خود بپیچانید تا خم شود شکل گردی به خودش بگیرد.

نحوه ساخت گیره کاغذ

مرحله دوم

حدود ۷ سانتی متر از ادامه خم اول را در جهت مخالف آن دور انگشت خود پیچانده و خم کنید. سپس ادامه آن را صاف در قسمت بیرونی آن رها کنید.

اموزش ساخت گیره کاغذ فانتزی

مرحله سوم

سپس با استفاده از باقی مانده پیپ پاک کن و حدود ۳ سانتی متر از خم اول دوباره یک خم دیگر ایجاد کرده و ادامه صاف آن را در قسمت بیرونی بگذارید. می توانید کمی خم ها را با دست خود بزرگ تر یا کوچک تر کرده تا جایی که گیره کاغذ زیبا شود.

خلاقیت با گیره کاغذ

مرحله چهارم

نخ را از بالای هر یک از گیره ها رد کنید. سپس دو سر ریسه خود را با استفاده از نوار چسب یا پونز به دیوار یا هر جای دیگر بچسبانید.

آموزش کاردستی با گیره ی کاغذ

ریسه زیبای شما آماده است!

کاردستی با گیره کاغذ

تزیین کردن کلاس با این ریسه ها و گیره های کاغذ در روز اول مهر برای بچه ها بسیار هیجان انگیز خواهد بود و به آن ها برای شروع سال تحصیلی جدید نیز انگیزه می دهد!

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید