ممکن است خیلی از مرد ها آرزوی داشتن یک پسر را داشته باشند اما بعد، یک روز در سونوگرافی متوجه شوند که فرزند آیندشان دختر است. نه تنها نباید نگران باشید، بلکه پس از گذشت مدت زمانی خوشحال هم خواهید شد. چرا که با دختر ها هم می توان به همان مقدار بازی کرد و خوش گذراند.

برای یک پدر تازه کار فرزند دختر بهتر است یا پسر؟!
برای یک پدر تازه کار فرزند دختر بهتر است یا پسر؟!

۱ـ دوره تعویض پوشک.

با سه انگشت و کمی تاکتیک، شما می توانید به راحتی هر پوشک نفرت انگیزی را عوض کنید. هیچ مدفوعی به لبه ها نچسبیده، قرار نیست ادرار نوزاد به سمت صورت شما پاشیده شود، فقط یک پاک کردن کوچک و تمام!

۲ـ دوره ی پرنسسی

این دوره به سرعت می آید و می گذرد. هیچ چیز جذاب تر از آن نیست که فنجان چایتان را در دست گرفته و تلاش کنید تا مانند اشراف زاده ها حرف بزنید و بدانید که دخترتان فکر می کند شما پادشاه قصرش هستید. و آن لبخند پهن روی صورتش وقتی او را به دیدن پرنسس های مبدل می برید. این تصویریست که هرگز فراموش نخواهید کرد.

۳ـ دوره ی کارتون ها

ممکن است دخترتان شخصیت کارتونی مورد علاقه ای برای خود داشته باشد و او را بپرستد. شاید شخصیت کارتونی ای مانند دورای ماجراجو بتواند این نقش را بپزیرد. دورایی که دختری باهوش تر از پسر ها است و همواره در حال ماجراجوییست. به زودی باید کلی لیوان و مسواک و رو تختی و … با طرح شخصیت های کارتونی برای دخترتان خریداری کنید. این دوره ممکن است با دوره ی پرنسسی تداخل داشته باشد اما خوشبختانه از از دوره ی عوض کردن پوشک گذشته اید.

۴ـ دوره ی اما مامان اونطوری اون کار رو انجام نمی ده.

هر چند ممکن است از ته دل بخواهید که این دوره زود تر تمام شود، اما باور کنید که این ارزشمند نیز هست. هنگامی که دخترتان به این نتیجه برسد که میخواهد دقیقا شبیه مادرش شود، دوره ی خوش شانسی شماست.

در این دوره می توانید میزانی از زمانی را که صرف رسیدن به کار های پدرانه می کردید، به رادیو و تلویزیون و فوتبال بازگردانید. چرا که در این زمان دخترتان چیز هایی می داند که شما نمی دانید. برای مثال ظرف عصاره ی وانیل کجا قرار دارد، مادر کیسه های پلاستیکی زیپ دار را کجا نگه می دارد، هنگامی که مادر بیرون است، چند تکه میوه بعد از یک تکه پیتزایی که به دخترتان می دهید باید به وی خورانده شود و …

آن ها به شما می گویند که کی از کودکستان برشان دارید. آن ها مالک شما خواهند بود. هر چند این دوره ممکن است باعث شود که به این فکر کنید که آیا ممکن است همسر شما دارای ژن برتر باشد، نکات مثبت آن بیش از نکات منفی خواهند بود.

۵- دوره ی من چطور باید یک دختر را تربیت کنم؟

این دوره نه تنها هرگز تمام نخواهد شد، بلکه به بهترین تلاش شما احتیاج دارد. یک حرکت اشتباه کافیست تا احساس کنید آینده ی دخترتان را به کل خراب کرده اید. گوش کنید. شما مرد هستید. شما عشق فوتبال و بازی های کامپیوتری و خودخواه هستید. شما می دانید که دوست دارید چه مردی در آینده نصیب دخترتان شود. پس اگر باهوش باشید، خودتان به آن مرد تبدیل خواهید شد. و اگر روزی نتوانستید تماما آن مرد باشید، به دخترتان بگویید که همه ی ما انسانیم و در حال تلاش هستیم.

هر روز به او بگویید که چقدر زیباست. این را به شیوه های مختلف و نه فقط با حرف زدن به او بفهمانید. این تصویر را برایش رسم کنید. و هرگز از در آغوش گرفتنش دست بر ندارید. او تا ابد خود را دختر کوچولوی شما می داند و شما تا ابد پادشاه قلعه ی وی خواهید بود. تا زمانی که خوشحالیش را در اولویت قرار دهید، جایی در قلبش برای شما خواهد بود.

پس مردان! دخترانتان را دسست کم نگیرید. آن ها مانند پسر ها می جنگند. و به همان شدت می توانند به سمتتان لگد بپرانند. و دلیل اینکه ممکن است داشتن یک پسر را به دختر ترجیح دهید، اینست که بزرگ کردن یک پسر راحت تر است و شما کمی تنبلید.
اما دختر داشتن ارزشش را دارد.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید