به گزارش خبرگزاری مهر، هفتمین دوره‌ی آیین اهدای نشان‌های «لاک‌پشت پرنده» با همراهی «شهر کتاب مرکزی» با اهدای نشان ویژه به هوشنگ مرادی کرمانی و مهرنوش معصومیان و اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای و لوح تقدیر لاک‌پشت پرنده به نویسندگان، مترجمان و تصویرگران کتاب‌های برگزیده روز هشتم اسفند برگزار می‌شود.

این هفتمین سال است که شهرکتاب مرکزی برای انتخاب بهترین کتاب‌ها از همراهی گروه داوران لاک‌پشت پرنده کمک می‌گیرد تا در هر فصل بهترین کتاب‌ها را به مخاطبان خود معرفی کند. در این هفت سال با معرفی بهترین‌های ادبیات کودک و نوجوان و فعالان این عرصه به خانواده ها تلاش می‌کند در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی فعالیت مستمر داشته باشد.

پیش از این نشان‌های ویژه لاک‌پشت پرنده به چهره‌هایی مانند ناصر ایرانی، پرویز کلانتری، مهدخت کشکولی، فرشید مثقالی و …اهدا شده است.

در این آیین که ساعت ۱۸ تا ۲۰ روز چهارشنبه ۸ اسفند چون سالهای گذشته در شهر کتاب مرکزی به عنوان حامی لاکپشت پرنده برگزار می‌شود، علاوه بر اهدای نشان ها، اجازه نامه‌ی درج نشان به ناشران کتاب‌های برگزیده اهدا می‌شود.

بخشی از این آیین «کتاب یاد» نام دارد که در این قسمت از یکی از کتاب‌های تاثیرگذار قدیمی یاد می‌شود که امسال با نقالی همراه خواهد بود.

اجرای نمایش عروسکی، رونمایی از فهرست زمستان ۹۶، جشن امضای کتاب‌های برگزیده‌ی سال ۹۶، دیدار و گفت‌وگو با نویسندگان، مترجمان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌های این جشن است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید