یکی از ایده های جالب و فوق العاده زیبا و حیرت انگیز ساخت کارت پستال باغ گل با ملیله کاغذی است. ساخت این کارت پستال در عین زیبایی که دارد خیلی سخت نیست و از شما وقت زیادی نمی گیرد.

آموزش کارت پستال با ملیله کاغذی

مواد لازم :

  • ملیله کاغذی به رنگ های زرد، قرمز، سبز تیره، صورتی، سفید، قهوه ای و سبز روشن
  • برگه نقاشی یا کاغذ کلفت یا مقوا
  • هدایتگر کویل (قلم ملیله کاغذی) یا خلال دندان
  • قیچی
  • چسب
  • آبرنگ به رنگ های آبی، سبز و قهوه ای

روش ساخت کارت پستال باغ گل با ملیله کاغذی

ابتدا با پس زمینه شروع کنید و قسمت بالایی کاغذ را به رنگ آبی و قسمت پایینی آن را به رنگ سبز کنید. سپس اجازه دهید تا رنگ ها کاملا خشک شوند.

با استفاده از سبز کمرنگ برگ هایی با سایز و ارتفاع های مختلف درست کنید و در پایین صفحه با فاصله بچسبانید.

حالا به سراغ درست کردن گل های زرد می رویم که می توانید آن ها را به عنوان آفتاب گردان در نظر بگیرید! برای مرکز گل ابتدا تعدادی ملیله کاغذی سبز جدا کنید.

سپس با استفاده از قیچی برش هایی روی لبه های آن ایجاد کنید و با استفاده از آن ها یک دایره بزرگ محکم برای مرکز گل استفاده کنید. سپس با استفاده از ملیله کاغذی زرد تعدادی گلبرگ درست کنید. فقط دقت داشته باشید که تعداد گلبرگ ها به اندازه ای باشد که دور تا دور مرکز گل را بپوشاند.

آموزش کارت پستال ملیله کاغذی

برای ساختن گل های صورتی ملیله های کاغذی صورتی را به شکل گلبرگ درست کنید و آن ها را به یکدیگر بچسبانید. پس از اینکه چسب ها خشک شد آن را هر جایی که دوست داشتید بچسبانید.

اموزش ساخت کارت پستال با ملیله کاغذی

برای درست کردن پروانه نیز ابتدا دو ملیله کاغذی سفید را به شکل حلقه درست کنید و دور آن نیز با استفاده از ملیله کاغذی صورتی حلقه درست کنید. ۶ الی ۷ عدد از این حلقه ها برای بال های پروانه درست کنید. برای دو بال بالایی حلقه ها را کمی بفشارید تا فشرده تر و کوچک تر شوند.

برای بدنه پروانه یک مخروط بزرگ و یک مخروص کوچک درست کنید و آن ها را مطابق شکل زیر به یکدیگر بچسبانید. وقتی که کامل خشک شدند بال های پروانه را دور تا دور بدن بچسبانید.

اموزش کارت پستال با ملیله

برای ساخت کفشدوزک نیز از ملیله کاغذی قهوه ای یک دایره متوسط برای سر و از ملیله کاغذی قرمز یک دایره بزرگ برای بدن درست کنید. با استفاده از رنگ قهوه ای نقطه هایی روی بدن بکشید.

آموزش ساخت کاردستی با ملیله کاغذی

حالا وقت این رسیده که بقیه اجزا را سر جای خود بگذارید. گل های آفتاب گردان را روی شاخه ها گذاشته و کفشدوزک و گل صورتی و پروانه را در فضاهای خالی بگذارید.

ساخت کاردستی با ملیله کاغذی

باغ گل زیبای شما آماده است. می توانید این کارت پستال زیبا را به دیوار اتاق خود نیز بیاویزید و از دیدن آن لذت ببرید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید