پیدا کردن اشکال که فعالیت ریاضی محسوب می شود را میتوانید در خانه با کودکتان کار کنید.

به این فعالیت (Find The Shapes) پیدا کردن اشکال میگویند، بسیار شگفت انگیز است!

چه کسی عاشق جستجو و بازی نیست؟ شکار، پیدا کردن، شور و هیجان! کودک نو پای من در جستجوی اشکال در این بازی (فعالیت آسان ریاضی) بود. شکل ها بخش مهمی از ریاضیات هستند و کودکان نوپا عاشق یادگیری درباره آنها هستند. این فعالیت بر یافتن و شناسایی اشکال متمرکز است.

تنظیم یافتن شکل ها تقریباً آسان است! این فعالیت ریاضی به راحتی تنظیم شد و دختر ۳ ساله من آن را دوست داشت. راه عالی برای گذراندن مدتی در کنار هم و اختصاص دادن او به تمرین شکل های خود بود.

وسایل مورد نیاز: کاغذ رولی. مداد شمعی

کاغذ رولی را بیرون کشیدم و به دیوار نصب کردم. من همیشه دوست دارم به دخترم این فرصت را بدهم که روی یک سطح عمودی کار کند این برای رشد عضلات بسیار مهم است. روی کاغذ ، شکل های دو بعدی ساده را ترسیم کردم: مربع ، مثلث ، دایره و چند الماس (لوزی)

ابتدا در مورد صفات و مشخصات هر شکل صحبت کردیم. ما با بررسی اشکال و ویژگی های آنها شروع می کنیم. من یک نقاشی از هر شکل انتخاب کردم و در مورد آن صحبت کردیم.

به عنوان مثال: یک مربع دارای ۴ ضلع و ۴ نقطه است. یک مثلث دارای ۳ ضلع و ۳ ویژگی هست است.

اینم ببین، جالبه! کاردستی کفشدوزک کاغذی

بعد من یک مداد رنگی تک بهش دادم و شروع کردم به نگاه کردن!

من به او مسئولیت هایی مثل “همه مربعات را قرمز کن و دایره هارو… ” دادم. این کار او را برای مدت طولانی سرگرم نگه داشت!

نکته ای در اشکال: بسیار مهم است که اندازه اشکال را تغییر دهید تا کودک بتواند توانایی تشخیص اشکال به هر شکلی را داشته باشد. ما می خواهیم آنها بدانند که چرا یک دایره یک دایره است ، بدون اندازه یا رنگی که دارای وزن یا شایستگی در شناسایی اشکال است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید