شب یلدا، یکی از مهم‌ ترین شب‌ های آئینی ما ایرانیان است. این شب به “شب چله” هم معروف است. در شب یلدا مردم در تکاپو هستند تا بلندترین شب سال را با یک خاطره ی خوب به پایان برسانند. برای اینکه این خاطره خوب در ذهن بچه ها ماندگارتر شود، می توانید با ساخت کاردستی های ساده و قشنگ، گیفت های شب یلدا و تزئینات هندوانه، یلدا را برای بچه ها و البته خودتان به یادماندنی تر کنید.

در این مطلب نمونه های جالب و ساده ای از تزئینات و کاردستی شب یلدا را آموزش داده ایم. کافی است روی عنوان هر کدام که پسندیدید کلیک کنید تا مراحل ساخت آن را ببینید…

کاردستی شب یلدا دخترانه

ساخت شمع به شکل هندوانه

در این مطلب ساخت شمع به شکل هندوانه را به نوجوانان آموزش می دهیم. آنها را همراهی کنید تا شمع ها و تزئینات شب یلدا را خودشان درست کنند. این کار به آنها اعتماد به نفس می دهد و هیجاناتشان را تخلیه می کند. البته در مراحل آب کردن پارافین و ریختن در قالب حتما همراه آنها باشید تا این تفریح لذت بخش به دردسر تبدیل نشود!

کاردستی انار شب یلدا

آموزش تزئینات ساده هندوانه شب یلدا

شب یلدا فرصتی است برای دور هم جمع شدن خانواده ها و گذراندن شبی به یاد ماندنی و خاطره انگیز. خانواده و اقوام را دعوت کنید و جشن شب یلدا را به راه بیاندازید. از این مطلب کمک بگیرید و خوراکی های مختلفی با تم شب یلدا درست کنید. هندوانه شب یلدا را از قلم نیندازید!

کاردستی شب یلدا پسرانه

ساخت آدم برفی با جوراب

برای پررنگ تر کردن شب یلدا در ذهن کودک و داشتن خاطره ای خوب، درست کردن کاردستی در خانه یا مهد کودک ایده ی بسیار خوبی خواهد بود. میتوانید از تمام عناصر زمستانی مثل آدم برفی، انار ، کدو تنبل و … برای طرح کاردستی استفاده کنید.

کاردستی شب یلدا برای مدرسه

ساخت هندوانه ، کدو و انار برای شب یلدا

در این مطلب هم طرح های زیبا و متنوعی از انواع کاردستی خلاقانه شب یلدا را مشاهده می فرمایید که با الگوبرداری از میوه های این شب تهیه شده اند و نمادی از شب یلدا هستند.

کاردستی شب یلدا برای پیش دبستانی

آموزش ساخت هندوانه کاغذی

ساخت هندوانه کاغذی را به بچه های کوچکتر بسپارید تا هم مشغول شوند و موقع آماده کردن وسایل پذیرایی در دست و پایتان نباشند، هم از این شب یک خاطره ی خوش برای خود بسازند.

کاردستی انار مقوایی

آموزش ساخت هندوانه خمیری

خمیربازی یک فعالیت خوب ذهنی- حرکتی و بدون هیچ گونه سر و صداست و اضافه کردن مواردی مانند دکمه ها، سکه ها یا لوبیا، یک راه آسان برای ساختن بهتر کارهاست. ساختن هندوانه با خمیر برای کودکان آسان و سرگرم کننده بوده و برای این ایام با مسمی است و مهارت های ذهنی- حرکتی را توسعه می دهد.

کاردستی هندوانه

ساخت هندوانه با چوب بستنی

ساخت هندوانه با چوب بستنی هم ایده ساده و جالب دیگری برای بچه های کوچک خواهد بود و شب یلدای آنها را گرم و پرشور خواهد کرد.

آموزش کاردستی هندوانه شب یلدا

ساخت هندوانه با ظرف یک بار مصرف

برای ساخت این کاردستی می توان از انواع بشقاب های یکبار مصرف و وسایل دور ریختنی استفاده نمایید و از این طریق کاردستی های زیبا و جالبی با طرح هندوانه بسازید و مورد استفاده قرار دهید.

آموزش کاردستی شب یلدا با مقوا

ساخت کاغذ کادو با طرح هندوانه

همه چیز وقتی دست ساز می شود، زیبایی و لذت خاصی پیدا می کند! ما در سرسره تلاش می کنیم به کودکان آموزش دهیم چگونه از خلاقیتشان استفاده کنند و با کمترین امکانات، خودشان چیزهای کوچک و تزئیناتی که لازم دارند را بسازند. در این مطلب آنها ساخت کاغذ کادویی با طرح هندوانه شب چله را یاد می گیرند.

آموزش کاردستی هندوانه شب یلدا

آموزش دوخت کیف هندوانهای

دوخت کیف هندوانه یکی از ایده های بانمک و جالبی است که می توانید برای دختران نوجوانی که میهمانتان هستند درست کنید و به آنها هدیه دهید. این علاوه بر یک یادگاری نفیس و گیفت شب یلدا، وسیله ای پر کاربرد برای آنها خواهد بود.

کاردستی شب چله

ساخت کاسه هندوانه ای با روزنامه و دستمال کاغذی

درست کردن کاسه هندوانه ای با استفاده از روزنامه باطله و دستمال کاغذی هم لطف دیگری دارد که احتمالا بچه هایی که عاشق چسب کاری هستند و خلاقیت های این چنینی دارند، از درست کردن آن به شدت لذت خواهند برد.

ابتکارات شب یلدا

آموزش ساخت هندوانه ابری !

بچه های کوچک با رنگ کردن این هندوانه های ابری در شب یلدا غرق لذت و شعف خواهند شد.

گیفت شب یلدا

آموزش ساخت جامدادی هندوانه ای

با نزدیک شدن به شب یلدا لوازم و اکسسوری های با تم هندوانه و انار بازار همه چیز را قبضه می کند! شما هم دست به کار شوید و هنرتان را به نمایش بگذارید. پیشنهاد ما برای نوجوانان خوش ذوق، ساخت کاردستی های هندوانه ای است. در این مطلب نحوه ی ساخت جامدادی هندوانه ای را آموزش میدهیم.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید