در حال حاضر که در آغوش گرفتن های مجازی تنها راهی است که می توانیم همدیگر را در آغوش بگیریم، دلم می خواهد برای خانم های باردار بیرون از اینجا یک میلیون میلیارد آغوش مجازی ارسال کنم. حتی نمی توانم تصور کنم که بارداری با وجود کرونا ممکن است چقدر برایشان ترسناک و غیر منتظره باشد. با تمام وجود همه ی شما را به آغوش می کشم.

من از طریق گوگل سعی کردم لیستی از معتبرترین سایت ها با جامع ترین و علمی ترین پوشش خبری در مورد بیماری کرونا (ویروس کوید ۱۹) و همه ی موارد بارداری ، زایمان، شیردهی، و ایمنی نوزاد را جمع آوری کنم. تا اندازه ی نیاز آن را بروزرسانی می کنم، به دلیل اینکه بسیاری از نظر ها و توصیه های فعلی براساس مطالعات بسیار محدود و روی تعداد کمی از بیماران انجام شده است.

به هر حال من هر چه از توانم بر می آید انجام می دهم اما پزشک شما باید اولین منبع اطلاعات و راهنمایی شما باشد. با پزشک خود صحبت کنید. به حرف های پزشکتان گوش دهید. اجازه ندهید مادر یا مادر شوهرتان با سوال کردن از شما در مورد تصمیم تان برای کنسل کردن جشن حمام نوزاد یا اکتفا کردن به همین روند زایمان یا هر چیز دیگه ای، اعصاب شما را خرد کنند. اگر زمانی بوده است که بخواهید از اخبار بی خبر باشید، الان وقتش است.

زایمان طبیعی یا سزارین در کرونا

خب، بیایید بریم سراغ چند سوال:

آیا خطر ویروس کووید ۱۹ برای زنان باردار بیشتر است؟

تا کنون، آمار نشان نداده است که زنان باردار، با وجود اینکه به عنوان یک گروه با ریسک بالای خطر در بسیاری از ایالت ها و کشورها به حساب می آیند، به صورت جدی به دلیل ویروس کرونا بیمار شوند. اما هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ما از آن مطمئن نیستیم.

اینکه انتظار چه چیز را داشته باشید، یک خلاصه ی خوبی از هر چیزی که به یک مطالعه علمی رسمی در اینجا نزدیک می باشد، است و نتایج همه ی آن ها تقریبا دلگرم کننده است و نشان می دهد که زنان باردار در معرض خطر بیشتر برای مبتلا شدن به حالت خطرناک تر ویروس کرونا نسبت به عموم مردم، نیستند. اما همانطور که می دانیم، حتی در میان عموم مردم، این موضوع کمی نگران کننده است.

بسیاری از افراد جوان و هم چنین افراد سالم به صورت جدی بیمار می شوند و می میرند. خب بنابر آنچه که ما می دانیم : فرض کنید شیوع بیماری در جایی که شما زندگی می کنید دارد اتفاق می افتد، حتی اگر تعداد افراد مبتلا در شرایط فعلی کم باشد.

در خانه بمانید. فاصله ی اجتماعی را رعایت کنید. دست هایتان را بشویید. ( گوشی تان را تمیز کنید ) زندگی اجتماعی و جشن های کودکتان را از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

کرونا و بارداری نی نی سایت

در حالی که نمی خواهم ارتباط بین ویروس کرونا و آنفولانزا را نادیده بگیرم، فراموش نکنید که زنان باردار در مواجهه با آنفولانزا ممکن است به بیماری و مشکلات جدی تری در بارداری مبتلا شوند. و آنفولانزا هم به این شناخته شده است که باعث مشکل در رشد جنین می شود. بنابراین در حالی که کره ی زمین منتظر واکسن ویروس کرونا است، لطفاً واکسن آنفولانزا را بزنید.

این بهترین کاری است که می توانید برای خودتان و کودک خود انجام دهید ، چه اکنون و چه بعدا. نوزاد شما نمی تواند تا ۶ ماهگی خود واکسن بزند. اما واکسن زدن در طول دوران بارداری به شما کمک می کند تا در ماه های اول پادتن ها را به بدن جنین انتقال بدهید.

قرار ملاقات های قبل از زایمان

حتی اگر قرار ملاقات های شما از طریق ارتباط از راه دور است، به این معنی نیست که مهم نیستند. از پزشکتان بپرسید که آیا نیاز به کنترل فشار خون در خانه دارید یا نه.

بعضی از ملاقات ها هنوز به صورت حضوری اتفاق می افتند ( آزمایش ژنتیکی، سونوگرافی، آزمایش غربالگری گلوکز و غیره)، و متخصص و یا مامای شما احتمالاً تغییراتی در جهت به حداکثر رساندن امنیت بیمار خود ایجاد کرده است – استفاده از مواد ضدعفونی کننده، فاصله انداختن بین قرار ملاقات ها، منتظر ماندن در ماشین به جای اتاق های انتظار و تمام این موارد.

لطفاً به خاطر کرونا ویزیت های دوران بارداری خود را از دست ندهید،

کرونا و بارداران
بارداری و ویروس کوید۱۹

آیا باید برنامه ی زایمان خودم را تغییر دهم؟

زایمان در بیمارستان در حال حاضر ممکن است مانند زایمان های ۳ ماه پیش یا ۳ ماه دیگر هم نباشد. ممکن است محدودیت های بیشتری برای ملاقات کننده ها و افراد در اتاق زایمان وجود داشته باشد. اما بیمارستان شما، اولویت شماره یک خود را تغییر نداده است : یک زایمان ایمن و یک مادر و نوزاد سالم.

راهنمایی کلی از پزشکان و ماما ها این است که زنان باردار باید از برنامه ی زایمان موجود خود پیروی کنند، زیرا تغییر نظر در ماه های آخر بارداری برای زایمان در خانه ممکن است بهترین انتخاب یا حتی ممکن نباشد. مراکز مامایی معتبر و صلاحیت دار هم به اندازه ی بیمارستان های مناطق پر خطر، سرشان شلوغ است، و همچنین خطر نیاز به انتقال سریع مورد های اورژانسی به بیمارستان هم وجود دارد. به هر حال، اگر از قبل در مورد زایمان درخانه تحقیق کرده اید و برنامه ریزی کرده اید، عالی است. همچنین باید این برنامه ی خود را حفظ کنید. فقط اینکه تمام اعضای خانواده را هنگام، یا قبل و بعد از زایمان، دعوت نکنید.

کرونا و زایمان در بیمارستان

شیر دهی

اگر تست بیماری کرونا شما مثبت بود، مرکز کنترل بیماری ها به شما توصیه می کند که ۱) هنگام شیر دهی ماسک بزنید و دستکش بپوشید یا ۲) از شیر دوش استفاده کنید ( اگر ممکن است ) و از شخصی که مریض نیست بخواهید به کودک شیر بدهد، و در مورد شستشو / ضد عفونی کردن قطعات شیر دوش، خیلی دقت کنید.

آکادمی اطفال آمریکا محافظه کارتر است، و ( از اوایل آوریل ) توصیه می کند مادرانی که تست کرونای آنها مثبت است از نوزادان خود جدا بمانند و تا زمانی که خوب شوند از شیر دوش استفاده کنند.

سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر با این توصیه مخالف است، و معتقد است مادران آلوده تا زمانی که سایر اقدامات احتیاطی و بهداشتی را انجام دهند، می توانند با خیال راحت با نوزادان خود ارتباط برقرار کنند. با پزشک خودتان صحبت کنید. دوباره می گویم، اگر بیمار نیستید، دلیلی ندارد برنامه های خودتان را دوباره تغییر دهید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید