در طول بارداری، شما باید فوق العاده مراقب غذاهایی که مصرف می کنید باشید. حتی مقدار بسیار کم یک ماده غذایی می تواند برای نوزاد مضر باشد. اگر نگران این هستید که در طول بارداری می توانید غذاهایی که با جوش شیرین درست شده است را بخورید یا نه به خواندن مقاله ادامه دهید.

آیا مصرف جوش شیرین در بارداری بی خطر است؟

سوزش معده یک مشکل رایج در دوره ی بارداری است، که در اصل به خاطر هورمون های بدنتان در این مرحله است. آیا جوش شیرین برای مقابله با سوزش معده فایده دارد؟ میزان جوش شیرین باید با دقت اندازه گرفته شود و شما باید مطمئن شوید قبل از مصرف آن پودر آن کاملا حل شده باشد. اگرچه، نظرات مختلفی در مورد بی خطر بودن آن وجود دارد اما بهتر است قبل استفاده از آن با پزشک خود صحبت کنید. می توانید در مورد جوش شیرین به نظراتی بیان شده در قسمت زیر رجوع کنید تا تصمیم درستی بگیرید.

ایا جوش شیرین باعث سقط جنین میشود

مزیت ها و معایب استفاده از جوش شیرین در بارداری

مزیت ها

هیچ سندی در مورد اثر منفی بی کربنات سدیم بر روی نوزاد متولد نشده وجود ندارد. مزیت های استفاده از جوش شیرین شامل:

• جوش شیرین به طور موثری بر ضد اسیدی که بدن شما در بارداری تولید می کند عمل می کند و باعث بهتر شدن سوزش معده تان می شود.
• جوش شیرین با اسید معده واکنش می دهد و بخش های بی ضرری همانند آب، کربن دی اکسید و نمک تولید می کند.
• هنگام ترش کردن بیش از حد معده، جوش شیرین بسیار موثر است. نصف یک قاشق چای خوری جوش شیرین در نیم فنجان آب ترکیب کنید. و قبل مصرف آن را هم بزنید.

معایب

• چون جوش شیرین حاوی سدیم است، باعث احتباس آب در بدن می شود. به دلیل این خاصیت، برای افرادی که پاهایشان در بارداری ورم می کند یک رژیم غذایی کم سدیم توصیه می شود.
• اگرچه جوش شیرین ضد اسید معده است و سوزش معده را کاهش می دهد، اما اگر شما مشکل ادیما یا ورم دارید می تواند مشکل تان را بدتر کند.
• اگر بی کربنات سدیم به صورت تزریقی وارد بدنتان شود می تواند باعث تحریک پوست شود.

جوش شیرین در فرآورده های غذایی

جوش شیرین برای درست کردن خمیرمایه در کیک ها، کلوچه ها، پنکیک ها و تعدادی از نان ها استفاده می شود. که زمانی که به میزان بسیار محدودی استفاده شود و با دیگر ترکیبات مخلوط شود اثر مضری بر روی بدن یا نوزاد ندارد . شما می توانید تا زمانی که روزانه از این محصولات استفاده نمی کنید به خوردن آن ها ادامه دهید.

جوش شیرین به عنوان یک ماده پاک کننده

در طول بارداری، باید مراقب مواد پاک کننده ای که استفاده می کنید باشید. جوش شیرین یک ماده ی بی خطر برای پاک کردن سطوح است حتی زمانی که باردار هستید.

• می توانید بدون نگرانی از اثرات جوش شیرین در بارداری از آن استفاده کنید. این ماده هنگام تماس با پوست هیچ ضرری برای آن ندارد.
• می توانید روی فرش ها و قالیچه ها قبل از جارو برقی کشیدن یا انداختن آن ها جلوی آفتاب کمی پودر جوشیدن بپاشید.
• با ترکیب آب و جوش شیرین می توانید کاری کنید سفره ها و سطوح آشپزخانه برق بزند.
اگرچه، مصرف آن باید به اندازه باشد.

اثری که جوش شیرین بر روی سلامت شما دارد به طور کامل بستگی به این دارد که چند وقت یکبار آن را بخورید یا استفاده کنید. اگر به اندازه استفاده کنید کاملا بی خطر است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید