برخی زوج ها، نسبت به باردار شدن یک جنسیت خاص، خیلی مصر هستند. خصوصا پدرها برای پسر داشتن خیلی مشتاقند البته مادرانی که پسر می خواهند هم زیادند. با این حال اکثر زوج ها چه پسر داشته باشند چه دختر،‌ تا زمانی که آن ها سالم و قوی باشند خوشحال هستند. اما اگر دلتان می خواهد برای پسر دار شدن تلاش کنید،‌ راهنمای کامل پسر دار شدن را بخوانید. هیچ ضرری ندارد!

فقط به خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی برای پسر شدن نوزادتان وجود ندارد و احتمال باردار شدن دختر یا پسر در هر بارداری تقریبا یکسان است.

راهنمای کامل پسر دار شدن ؛ روش شتل چیست؟
راهنمای کامل پسر دار شدن ؛ روش شتل چیست؟

مهم نیست شرکت های مختلف چه ادعاهایی راجع به مهارت هایشان در پیش بینی پسر یا دختر باردار شدن دارند، شما خیلی اعتماد نکنید. زوج هایی که فکر می کنند می توانند بر جنسیت نوزادشان شان تاثیر بگذارند، زمان،‌ پول، اعتماد و انرژی زیادی را هدر می دهند. به خاطر داشته باشید که تنها استراتژی علمی ثابت شده که می تواند منجر به پسر شدن نوزاد شود و احتمال آن هم کم می باشد، زمان آمیزش است.

رژیم غذایی، ‌تقویم های ماهانه، پوزیشن های جنسی و حتی الگوهای پسر و دختر در میان خانواده، تغییری در احتمال جنسیت ایجاد نمی کند.

راهنمای کامل پسر دار شدن

زمان آمیزش با روز تخمک گذاری همزمان باشد (البته نه ۲۴ ساعت قبل از زمان تخمک گذاری تان)
ترجیحا رابطه جنسی عمیق باشد.
اگر زن به ارگاسم (اوج لذت جنسی) برسد، بهتر است.
قبل رابطه جنسی نوشیدنی انرژی زا، یک فنجان قهوه و یا مقداری شکلات بخورید.
به همسرتان بگویید لباس زیر سفید گشاد مدل لباس زیر بوکسوری بپوشد. (برای اینکه بیضه هایش آزاد باشد)

راهنمای کامل پسر دار شدن ؛ حقیقت و استدلال های غلط

حقیقت: مردان بر جنسیت بچه تاثیر می گذارند، نه زنان. مردان اسپرمی که دارای کروموزوم ایکس یا ایگرک مرتبط با کروموزوم جنسی است را فراهم می کنند.

هیچ تضمین قطعی برای داشتن بچه ای با یک جنسیت خاص وجود ندارد. فقط می توان برای دختر یا پسر دار شدن امیدوار بود و تلاش کرد و انتخاب هر نوع روشی تاثیری بر احتمال وقوع آن ندارد.

این طور نیست که یک بیضه، اسپرم دختر و دیگری اسپرم پسر بسازد. هر دوی آن ها به تعداد مساوی اسپرم دختر و پسر می سازند و به صورت اتفاقی است که یک تخم بارور می شود اینطور نیست که از قبل برای آن مدیریت شده باشد.

به نظر می رسد برخی مردان اسپرم ایکس یا ایگرک با کیفیت بهتری می سازند که به این دلیل است برخی خانواده ها تعداد بیشتری دختر یا پسر دارند.

داروهای گیاهی یا مکمل، تاثیری بر احتمال داشتن پسر یا دختر ندارد. آنها ادعاهایی نادرست هستند که بر پایه حقیقت و دلایل علمی نیستند.

نمی توانم جنسیت فرزندم را انتخاب کنم؟

امروزه در استرالیا، تنها زمانی تغییر در جنسیت آن هم با کمک مشاوران انجام می شود که تولد نوزاد با جنسیت خاصی منجر به اختلالات خاص مربوط به آن جنسیت می شود. مشاوران ژنتیک اغلب به طور کلی رژیم درمانی را توصیه می کند. درست است که در برخی از کشورها کسانی که ادعا می کنند می توانند جنسیت بچه را تعیین کنند آزادانه در مورد نرخ موفقیت درمانگاه هایشان تبلیغ می کنند اما مسئله مهم در کنترل زیست شناسی، کیفیت ارتباط و انتظارات والدین با فرزند است که ممکن است به کودکی (کامل) منجر شود، که والدین باید در مورد این موضوع با دقت فکر کنند.

زمان آمیزش

به نظر می رسد زمان بندی درست، باعث می شود وقتی زوجین رابطه ی جنسی دارند، پسردار شوند. این یکی از استراتژی های پیشنهاد شده در راهنمای کامل پسر دار شدن و روش شِتِل است که ادعا می کند که هرچه زمان لقاح به زمان تخمک گذاری نزدیک تر باشد، شانس پسر داشتن بیشتر می شود. اسپرم مردانه یا ایگرک به اندازه اسپرم زنانه یا ایکس مقاوم نیست و طبق روش شِتِل ممکن است این نزدیکی زمان لقاح به تخمک گذاری کمک بیشتری به اسپرم ایگرک برای رسیدن به مقصد کند و دیگر مجبور به رقابت بیشتر با کروموزم ایکس نباشد. البته همه ی این ها، بستگی به تمایل زوجین به دنبال کردن روش تخمک گذاری و در دسترس یکدیگر بودن در طول ساعت های خاص باروری دارد.

طبق روش شِتِل، اگر فرزند پسر می خواهید، از رابطه جنسی در این ساعات بپرهیزید:
– ۲۴ ساعت قبل از اینکه تخمک گذاری یا لقاح انجام شود
– ۱۲ ساعت بعد از زمان تخمک گذاری
همچنین روش شِتِل برای زوجینی که می خواهند پسر دار شوند،‌ توصیه هایی دارد :

بهترین پوزیشن:

رابطه جنسی عمیق ارجح تر است. چون کمک می کند که مایع منی و اسپرم نزدیک به دهانه رحم باشند و بهترین فرصت را برای رسیدن به تخمک در لوله های فالوپ داشته باشند. به نظر می رسد ۱۲ ساعت قبل از تخمک گذاری، شانس بارور شدنِ پسر به حداکثر می رسد.

ارگاسم( اوج لذت جنسی)زن به پسر شدن نوزاد کمک می کند. چون باعث افزایش خاصیت قلیایی واژن می شود که به اسپرم برای انجام کارش کمک می کند. ارگاسم باعث انقباضات واژن و رحم می شود که به اسپرم ها کمک می کند تا به سمت بالا حرکت کنند.
بیشتر بخوانید … برای یک پدر تازه کار فرزند دختر بهتر است یا پسر؟!

چگونه بدانم کی تخمک گذاری می کنم؟

راهنمای کامل پسر دار شدن ؛ روش شتل چیست؟
راهنمای کامل پسر دار شدن ؛ روش شتل چیست؟

در بسیاری از زنان دردی مشخص در یک سمت از لگن پایینی آن ها ایجاد می شود که در معمولا در اواسط چرخه ی ماهیانه شان اتفاق می افتد.
تغییرات در گردنه ی مخاطی. مخاط بارور، شفاف، آبکی و کِش دار است – شبیه به سفیده ی تخم مرغ به نظر می رسد. سلول ها برای هموار کردن مسیرِ اسپرم به سمت بالا از طریق دهانه رحم به سمت لوله های فالوپی تغییر می کنند. مخاطِ ‌بارور شده کمتر از مخاطِ بارور نشده اسیدی است و این محیط به جای کشتنِ اسپرم، به آن کمک می کند.

شما می توانید از (کیت تخمک گذاری) وسیله ی تست تخمک گذاری استفاده کنید. این وسیله تغییرات هورمونی که در تخمک گذاری رخ می دهد را تشخیص می دهد، به ویژه افزایش یافتنِ هورمون لوتئینیزه. اما هنوز در مورد اثر بخشی این وسیله اختلاف نظر وجود دارد. قیمت کیت ها در همه جا بین ۲۵ تا ۴۰ دلار است.

ممکن است حس متفاوتی داشته باشید. زنان در هنگام تخمک گذاری که در حداکثر باروری خود هستند، اغلب شور جنسی شان بیشتر می شود و جذاب تر و آرام تر به نظر می رسند.

دمای بدن تان افزایش می یابد. این حداقل دمایی است که در طول و خواب و استراحت به آن می رسید. اما درست قبل از تخمک گذاری، چند درجه از دمای بدن تان افزایش می یابد. اگر می خواهید پسر دار شوید، تهیه کردن لیست دمای بدن تان برای چندین ماه می تواند مفید باشد و شما می دانید که اوج زمان باروری تان چه زمانی است.

راهنمایی های کلی برای پسر دار شدن

کافئین ممکن است به اسپرم ایگرگ بارور شده کمک بیشتری کند. یک نوشیدنی انرژی زا،‌ یک فنجان قهوه یا حتی کمی شکلات قبل از رابطه جنسی ضرری ندارد.

به همسر خود پیشنهاد دهید سلیقه ی خود را در مورد پوشیدن لباس زیر تنگ تغییر دهد. شورت های مدل بوکسوری ممکن است جذابیت کمتری داشته باشند اما بیضه ها را نزدیک بدن قرار نمی دهند و باعث گرم شدن آن ها نمی شوند. گرم شدن بیضه ها به نوبه خود می تواند تعداد اسپرم هایی که تولید می شود را کاهش دهد و احتمال پسر دار شدن را کاهش دهد.

چه غذاهایی باید بخورم؟

به نظر می رسد که اسپرم مردانه، محیط قلیایی واژن را ترجیح می دهد. در واقع ارتباطی بین رژیم انتخابی و نوع جنسیت وجود دارد. اما اینکه آیا خوردن یک رژیم غذایی کمتر اسیدی تفاوتی ایجاد می کند یا خیر، هنوز مورد بحث و گفت و گو است اما احتمالا امتحانش هیچ ضرری ندارد.

اگر می خواهید پسر دار شوید، احتمالا باید کمتر این غذاها را بخورید:

غذاهای تند که حاوی سرکه هستند، آبمیوه ی مرکبات و میوه و طعم های ترش یا تند.
از خوردن لبنیاتی مثل شیر، پنیر، کره و بستنی خودداری کنید.
غذاهایی که شامل پتاسیم هستند، بیشتر بخورید مثل موز، بروکلی ، سیب زمینی، اسفناج و جوانه بروسل (‌نوعی کلم).
برخی از محققان معتقدند مصرف یک مکمل روزانه مثل روغن پامچال، باعث افزایش احتمال پسر دار شدن می شود.
سعی کنید این غذاها را بیشتر بخورید:
نان،‌ آووکادو، بادام، جوانه و گندم
میوه ی مغزدار کاج و انواع گیلاس ها

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید