هر مادر بارداری در مورد خوبی و بدی دوران بارداری اش نظرات مختلفی خواهد داشت. چیزهای مختلفی ممکن است به ذهنش برسد از یک معجزه گرفته تا یک مسیر پر از درد. اما بارداری او، برای افراد دور و برش می تواند یک بازی حدس زدنی جالب در مورد جنسیت نوزادی که در شکم دارد باشد!

در برخی کشورها همانند هند و چین، آشکار کردن جنسیت نوزاد به خاطر سو استفاده های بی حد و حصر ممنوع است و این کار جرم به حساب می آید و مجازات های قانونی جدی ای را در پی دارد. با وجود عدم دسترس به تکنولوژی برای مشخص کردن جنسیت نوزاد، مردم به افسانه های قدیمی زنان برای پیش بینی جنسیت نوزاد قبل از تولد روی می آورند. در اینجا ۷ تا از این افسانه های قدیمی را برایتان آورده ایم. بخوانید و با وضعیت خود مقایسه کنید.

تشخیص زودهنگام جنسیت جنین

۱٫ شکل برآمدگی شکم

وقتی بحث پیش بینی جنسیت نوزاد می شود این یکی از آن محبوب ترین افسانه های قدیمی زنان است. این باور وجود دارد که مدل شکمتان می تواند اطلاعات زیادی در مورد جنسیت نوزاد بدهد. اگر برجستگی شکمتان کوچک است احتمالا پسر و اگر شکمتان کمی بزرگ و یا متوسط باشد احتمالا دختر دارید.

بزرگی شکم و جنسیت جنین

۲٫ برافروختگی بارداری(درخشش پوست) و افزایش رنگدانه ها

اینکه در بارداری چطور به نظر می رسید، یک پیش بینی تعیین جنسیت محبوب دیگر برای زنان است. البته به طور منطقی، ما این باور را داریم که درخشش صورت در بارداری و افزایش رنگدانه ها به خاطر تغییر ناگهانی هورمون هاست. اگر تا اواخر بارداری این درخشش را در صورتتان داشته باشید به معنای این است که دختر کوچولو دارید. اما اگر کلی رنگدانه روی صورتتان ظاهر شود نشان می دهد که پسر کوچولویی درون شما شکل می گیرید.

تیره شدن پوست و جنسیت جنین

۳٫ ویارهای غذایی

با تغییرات بارداری ویارهای غذایی مختلفی را خواهید داشت که برای هر زنی می تواند متفاوت باشد. اما معمولا این ویارها غذاهای تند یا شیرین هستند. اگر ویار غذایی شیرین دارید احتمالا دختر کوچولوی شیرینی دارید. و ویار غذاهای تند به معنای داشتن یک پسر کوچولوی شیطان در شکمتان است.

ویار شیرینی جنسیت بچه

۴٫ شدت تهوع های صبحگاهی

ممکن است برخی زنان این را در طول سه ماهه اول تجربه کنند و برخی دیگر تجربه نکنند. اگرچه، افسانه های قدیمی زنان می گویند اگر تهوع و استفراغ زیادی داشته باشید بچه تان دختر است. اما اگر تهوع کم داشته باشید یا اصلا نداشته باشید قطعا نوزادتان پسر است.

حالت تهوع و جنسیت جنین

۵٫ میزان ورم پاها

ورم کردن پاها و زانوها در طول بارداری کاملا طبیعی است. برخی زنان ممکن است به خاطر تغییرات هورمون ها دچار آن شوند در حالیکه برخی دیگر به خاطر افزایش وزن کودک به این مشکل دچار شوند. و برخی مشکلات سلامت بارداری همانند پره اکلامپسی می تواند این ورم را افزایش دهد. اگرچه، طبق افسانه های زنان اگر پاهایتان بیش از حد ورم کند احتمالا به خاطر این است که پسر دارید. و اگر اینطور نباشد به طور واضحی بچه تان دختر است.

ورم در بارداری و جنسیت جنین

۶٫پیش بینی رویاهای بارداری

ممکن است زنان باردار متوجه شوند که رویاهایشان نیز متفاوت است. حتی ممکن است کابوس های شبانه و رویاهای اضطراب آوری داشته باشند. که این به خاطر تغییرات هورمونی است. اگرچه، طبق باورهای زنان، رویاها در طول بارداری می تواند جنسیت نوزاد را پیش بینی کند. طبق افسانه ها اگر خواب یک نوزاد پسر را ببینید بچه تان دختر خواهد شد و برعکس.

خواب زن باردار در مورد جنسیت جنین

۷٫ ضربان قلب نوزاد

دیگر افسانه ی قدیمی در مورد تعیین جنسیت نوزاد متولد نشده، مربوط به ضربان قلب جنین است. برای این کار، شما مجبور هستید تا اولین سونوگرافی صبر کنید.  طبق نظر این افسانه ها اگر ضربان قلب نوزاد بالای ۱۴۰ضربه در دقیقه باشد احتمالا شانس زیادی وجود دارد که بچه ی شما دختر باشد. و اگر ضربان قلب ۱۴۰ بار یا کمتر باشد احتمال زیاد بچه پسر است.

تعداد ضربان قلب جنین و جنسیت

آیا این افسانه های قدیمی در مورد تعیین جنسیت قبل از تولد برایتان سرگرم کننده نبود؟ کدام یک از این افسانه ها را شنیده بودید؟  آیا درست درآمده بود؟ نظرات خود را با در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید