خبرهای خوب! تحقیقات تایید کرده اند که بچه ها هوش شان را از مادرشان به ارث می برند. در اینجا دلایل علمی ای وجود دارد که چرا باید از مادر عزیزتان بابت باهوش بودن تشکر کنید زیرا دانشمندان می گویند هوش بچه از مادر به ارث می رسد.

مادران عزیز، می دانید که دلیلی وجود دارد، که به خاطر موفقیت فرزندتان می توانید به خود ببالید. و شما پسران، شما هم به دنبال یک شریک باهوش برای ادامه ی زندگی تان هستید. طبق تحقیقات جدید، هوش یک بچه از طرف- بله می توانید حدس بزنید-مادران عزیز به بچه می رسد.

در حالت عادی، احتمالا این طور به نظر بیاید که هوش بچه ها از هر دو والدین به ارث برده می شود. اگرچه، این تحقیق گفته بود که ژن های خاص، متفاوت عمل می کنند. که بستگی به آن دارد که از سمت مادر باشد یا پدر. ژن هایی که به هوش مربوط هستند در کروموزوم های X وجود دارد.

چون زنان دو تا کروموزوم Xهمراه دارند و مردان یکی، احتمال اینکه بچه ها هوش شان را از مادرشان بگیرند دو برابر است. ( به هر حال بهترین مادران دنیا به طور نرمال یکی از این کروموزوم ها را دارند). طبق مطالعات در این زمینه، ژن های مربوط به هوش که از سمت پدر گرفته می شوند غیر فعال هستند.

هوش بچه ها از مادر به ارث می رسد
هوش بچه ها از مادر به ارث می رسد

اگر شما هنوز قانع نشده اید این مورد را بررسی کنید. مدرکی که به دهه های قبل بر می گردد که از سال ۱۹۹۴ شروع شده است، محققان در انجمن تحقیقات پزشکی و سلامت عمومی با حدود ۱۲٫۶۸۶ نفر از افراد بین ۱۴ تا ۲۲ سال مصاحبه کردند و نتیجه چه بود؟ بعد از بررسی هوش، نژاد، تحصیلات، و شرایط اجتماعی اقتصادی بچه ها، بهترین پیش بینی برای هوش این بود که هوش شان همانند هوش مادرشان بود.

سوای نظریات دانشمندان، توضیح منطقی دیگری وجود دارد که چرا مادران باهوش بچه های باهوش دنیا می آورند. از آن جایی که اغلب مادران اولین نقش مراقب کودک را دارند، همچنین ” اولین معمار پیشرفت بچه هایشان در طول دوره ی بحرانی رشد مغز نیز هستند، ( هم چنین تحقیقات نشان می دهد که مادران با سن بیشتر والدین بهتری هستند)

البته فعلا پدران را کاملا کنار نگذارید. تحقیقات تخمین زده است که تقریبا ۴۰ تا ۶۰ درصد هوش ارثی می باشد، که در کنارش عوامل محیطی دیگر هم نقش ایفا می کند. به علاوه به همین دلیل، محققان می گویند که پدران مسن تر پسرانی باهوش تر خواهند داشت.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید