امنیت در بارداری موضوع مقاله ای است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  • چگونه می توانم امنیت خود و کودکم را در زمان رانندگی تضمین کنم؟
  • در صورت تصادف چه اقدامی باید انجام بدهم؟
  • آیا کیسه های هوا برای زنان حامله بی خطر هستند؟

به طور کلی کودک در شکم شما به خوبی محافظت می شود، اما تصادف در حین رانندگی می تواند برای کودک خطرناک باشد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین زده اند که سالانه ۳۲۸۰۰ زن حامله به تصادفات رانندگی دچار می شوند. بنابر اعلام سازمان SafetyBeltSafe آمریکا، این نوع تصادفات دلیل اصلی مرگ و صدمات جدی در حین بارداری هستند.امنیت در بارداری امری اجتناب ناپذیر و بسیار مهم می باشد.

امنیت در بارداری برای زنانی که رانندگی می کنند

در این مقاله به شما کمک می کنیم تا از امنیت در بارداری توسط اتومبیلتان در حین رانندگی اطمینان حاصل کنید و بدانید که چرا همواره باید در صورت تصادف با پزشک تماس بگیرید، حتی اگر به نظر صدمه جزئی ای دیده باشید. به یاد داشته یاشید که شما اولین صندلی ایمنی کودکتان هستید! به همین دلیل امنیت در بارداری برای مادرانی که رانندگی می کنند بسیار حائز اهمیت است.

امنیت اتومبیل در زمان بارداری
امنیت در بارداری

چگونه می توانم امنیت خود و کودکم را در زمان رانندگی تضمین کنم؟

پنج نکته ای که امنیت شما را در حین رانندگی حفظ میکنند عبارتند از:

• کمربند ایمنی را درست ببندید

اداره کل امنیت ملی ترافیکی جاده ها (NHTSA)، توصیه می کند که زنان حامله، قسمت قسمت مربوط به شانه کمربند ایمنی را از روی ترقوه (بین گردن و شانه) و قسمت پایینی آن را از زیر شکم-کمربند هرگز نباید رو یا بالای شکم قرار بگیرد- رد کنند. کمربند را نه زیاد سفت و نه زیاد شل ببندید، و اطمینان حاصل کنید که قسمت میانی کمربند از روی قفسه سینه رد شود. هرگز کمربند را در پشتتان قرار ندهید.

• مسافر باشید

 تا جایی که امکان دارد خودتان رانندگی نکنید، خصوصا زمانی که در ماه های پایانی حاملگی هستید. زیرا در ماه های پایانی با بزرگتر شدن رحم، شکمتان به فرمان نزدیک می شود و در نتیجه رحم، در موقعیتی قرار می گیرد که در صورت تصادف رانندگی، صدمه زیادی می بیند.

• از فرمان اتومبیل فاصله بگیرید

 زمانی که محبور به رانندگی می شوید، تا جایی که امکان دارد و به راحتی شما در پشت فرمان لطمه نمی زند، صندلی را به عقب بکشید و آن را مقداری شیب بدهید تا از فرمان فاصله بگیرید. سعی کنید به گونه ای جایگیری کنید که حداقل ۲۵ سانتی متر- حدودا به طول یک صفحه کاغذ یادداشت- از فرمان فاصله داشته باشید. هم چنین، اطمینان حاصل کنید که فرمان اتومبیل به سمت قفسه سینه زاویه داشته باشد، نه به سمت شکم.

• از خم شدن به جلو پرهیزکنید

 به پشتی صندلی تکیه دهید و تا جایی که امکان دارد کمربند، چفت بدن شده باشد.که در صورت تصادف، خطر پرت شدن به جلو را کاهش می دهد و به کیسه هوا اجازه می دهد، که به درستی عمل کند.

• از کمربند های ایمنی سه نقطه ای استفاده کنید

 چه راننده، چه مسافر باشید، اطمینان حاصل کنید که از کمربند های سه نقطه ای استفاده کنید. وسط صندلی عقب، (یا وسط ردیف میانی صندلی های ون) امن ترین محل برای نشستن در اتومبیل است، بنابراین اگر این محل کمربند ایمنی سه نقطه ای دارد، بی خطرترین انتخاب شما، می تواند همین نقطه باشد.

در صورت تصادف چه اقدامی باید انجام بدهم؟

اگر تصادف کردید، هر چند هم که جزئی باشد، فورا به پزشک مراجعه کنید. او احتمالا ضربان قلب کودک شما را چک خواهد کرد تا مطمئن شود که هیچ آسیبی به کودک شما نرسیده است. حتی اگر احساس می کنید که آسیب ندیده اید، باز هم ممکن است در خطر باشید. براساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)،

زنان بارداری که پس از تصادف صدمه ندیده اند، بیشتر در خطر زایمان پیش از موعد هستند. این احتمال وجود دارد که برای مثال دچار قطع ناگهانی جفت (دکولمان جفت) شوید. (زمانی که پیش از تولد کودک، جفت به صورت کامل یا جزئی، از رحم شما جدا شود، بدون اینکه خودتان از آن آگاه باشید). قطع ناگهانی جفت می تواند موجب شود که کودک نارس به دنیا بیاید. امنیت در بارداری را جدی بگیرید، خطرات جدی منتظر شما مادران است.

آیا کیسه های هوا برای امنیت در بارداری بی خطر هستند؟

متخصصان می گویند، بله. اداره کل امنیت ملی ترافیکی جاده ها (NHTSA) اعلام کرده است که ترکیب کیسه هوا و کمربند ایمنی، بالاترین سطح امنیت را برای زن حامله تضمین می کند، تا زمانی که کمربندش را به درستی ببندد و تا حد امکان از کیسه های هوای جلویی، فاصله داشته باشد.امنیت در بارداری با استفاده از اتومبیلی که از آپشن کیسه هوا بهرمند است می تواند تا حدودی تضمین شود.

آکادمی متخصصان مامایی آمریکا نیز با این عقیده موافق است و اظهار می کند که فواید کیسه های هوا، برای امنیت در بارداری مادر و کودکش، بر خطرات آن می چربند. هنوز خطری از جانب کیسه های هوای جانبی برای مسافران مشاهده نشده است. در بیشتر موارد، بزرگترین خطر مربوط به جسمی است که اتومبیلتان با آن تصادف می کند، برای مثال با یک اتومبیل دیگر یا با درخت. با این وجود، بهتر است برای تضمین امنیت در بارداری در صورت باز شدن کیسه های هوای جانبی، به سمت محفظه نگهداری این کیسه ها تکیه ندهید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید