درباره کتاب برادرم اوتیسم دارد : از مجموعه کتاب های (بیا درباره اش حرف بزنیم) میباشد.

بیلی که به‌خاطر برهم خوردن نظم شیرینی‌هایش عصبانی است با فریادزدن باعث از بین رفتن آبروی برادر بزرگترش می‌شود. حالا این داستان و راه‌‌حل  پذیرش‌ آن در قالب یک کتاب در دسترس کودکانی قرار گرفته است که از اختلال‌ اوتیسم خواهر یا برادر خود رنج می‌کشند.

«برادرم اوتیسم دارد» به کمک کودکانی آمده است که به‌خاطر اختلال‌های دیگر اعضای خانواده‌شان رنج می‌کشند و شیوه ی پذیرش و روبروشدن با این مشکلات را بلد نیستند.

دراین داستان پسری کوچک به طرح مشکل خود می‌پردازد. او برادری اوتیستیک دارد که رفتارهایی درظاهر نابهنجار دارد، پسر کوچک بعد از رخ دادن یک اتفاق فرار می‌کند ولی با کمک معلمش راه‌حل پذیرش برادر خود را  یاد می گیرد. او با افرادی سرشناس در دنیا که مبتلا به اوتیسم‌اند آشنا می‌شود و  حالا دیگر می‌داند چطور پاسخ درستی  به سوالات همکلاسی‌ها و دوستانش بدهد.

در بخشی از این کتاب آمده است:  وقتی زنگ خورد و زمان برگشتن سرکلاس شد، از اینکه باید بچه‌های دیگر را می‌دیدم کمی ترسیدم. نمی‌خواستم مثل قبل بیلی را مسخره کنند؛ ولی وقتی وارد کلاس شد، خانم معلم و چندتا از بچه‌ها را دیدم که داشتند عکس‌هایی را روی تخته می‌چسباندند و آن‌قدر سرشان شلوغ بود که متوجه ورود من به کلاس نشدند.»

 مشخصات کتاب برادرم اوتیسم دارد :

برادرم اوتیسم دارد
برادرم اوتیسم دارد

گردآوری و تنظیم: جنیفر مور-مالینوس

مترجم: لادن مقیمی اسکوپی

تصویرگر: مارتا فابرگا

انتشارات: فنی ایران،نردبان

گروه سنی: ۳ تا ۷

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید