همه عاشق یک داستان خوب هستند، به خصوص داستان خودشان! کودکان در هر سنی می توانند مهارت های زیادی از خود نشان دهند و از ایجاد کتاب های داستان خود لذت ببرند.

فواید مطالعه برای کودکان و تشویق آنها به خواندن به تنهایی کاری بزرگ است که بر عهده والدین است. وقتی کودکان داستان های خود را می سازند، در هر سنی می توانند با استفاده از خلاقیت طبیعی خود کتاب داستانی را ابداع کنند.

کتاب کودکان خود را بسازید
کتاب کودکان خود را بسازید

آنچه شما نیاز دارید:

_ چند قطعه کاغذ خالی، هر نوع کاغذ یا مقوا قبول است.

_ ابزار نوشتن و رنگ آمیزی مانند مداد رنگی ، خودکار ، مداد برای نوشتن کلمات داستان و ترسیم تصاویر

_ منگنه ای برای “اتصال” صفحات کتاب به یکدیگر

اختیاری: اگر شما و فرزندتان می خواهید از مجله های قدیمی عکس بردارید، یا هر ماده دیگری که ممکن است شما و فرزندتان بخواهید برای نشان دادن داستان خود استفاده کنید، مثل ژورنال های قدیمی، نخ یا روبان ، توپ های پنبه ای ، هر آنچه می خواهید! پس به قیچی و  چسب نیاز دارید.

کتاب کودکان خود را بسازید
کتاب کودکان خود را بسازید

مرحله ۱

با کودک خود در مورد اینکه چه نوع داستانی می تواند ایجاد کند صحبت کنید. آیا کودک شما می خواهد در مورد یک شخصیت مورد علاقه داستانی بسازد؟  شاید داستانی در مورد خود و خانواده شما باشد؟ به فرزندتان اجازه دهید حرف اول را بزند و از او  سوالاتی بپرسید تا خلاقیتشون بیشتر شود.
برخی از سوالاتی که ممکن است بپرسید: “داستان شما در کجا اتفاق خواهد افتاد؟” “شخصیت شما چه خواهد کرد؟” “شخصیت با چه کسی خواهد بود؟” “داستان چگونه پایان می یابد؟” “داستان خود را چه بنامیم؟”

مرحله ۲

صقحات را از وسط تا کنید تا صفحات کتاب داستان ایجاد شود و وسط آن ها را منگنه بزنید.
اگر کودک شما برای نوشتن خیلی کوچک است ، می توانید  منشی او باشید و کلمات داستان را در هر صفحه برایش بنویسید، کودک شما می تواند برای نشان دادن داستان، نقاشی کند یا هر صفحه را تزئین کند.
اگر کودک شما شروع به نوشتن می کند، در نظر داشته باشید که او به عنوان نویسنده نام خود را روی جلد کتابش بنویسد و جملات کوتاه داستان را در هر صفحه بنویسد.

کتاب کودکان خود را بسازید
کتاب کودکان خود را بسازید

مرحله ۳

پس از نوشتن و تصویرسازی، اکنون فرزند شما می تواند از کتاب جدید خود لذت ببرد!


اینم ببین، جالبه! کاردستی آویز ماهی رنگی


 

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید