درباره کتاب یه جا برام نگه دار: جو و راوی دو پسر هم سن‌ و سال هم هستند که در دو نقطه‌ ی دور و کاملاً متفاوت از هم بزرگ شده‌اند، اما حالا هردوی‌ شان یک جا گیر افتاده‌ا ند:‌ مدرسه! راوی همراه با خانواده‌ اش از هندوستان به آمریکا آمده، ‌او فوق‌ العاده باهوش است اما توی مدرسه‌ ی جدیدش در آمریکا، کسی حرف‌ هایش را نمی‌ فهمد.

جو همیشه در نیوجرسی زندگی می‌ کرده و اختلال شنیداری دارد که باعث شده نتواند با بقیه خوب ارتباط برقرار کند و حالا که دوستان صمیمی‌ اش از این شهر رفته‌اند،‌ هیچ دوست صمیمی‌ ای ندارد. جو و راوی فکر نمی‌ کنند وجه اشتراکی داشته باشند، ‌اما خیلی زود سر و کله‌ ی یک دشمن مشترک پیدا می‌ شود و آن‌ها یک مأموریت مشترک دارند: اینکه حال قلدرترین بچه‌ ی کلاس را بگیرند! کم‌ کم راوی و جو به این نتیجه می‌ رسند که شاید آن‌ قدرها که خودشان فکر می‌ کردند، از هم دور نیستند و می‌توانند بهترین دوست‌های هم باشند؛ دوستانی که هر روز ناهارشان را با هم پشت یک میز می‌ خورند.

«یه جا برام نگه دار» داستان شکل‌ گرفتن یک دوستی تازه است،‌ داستان پیدا کردن دوستی که شاید در ظاهر شبیه تو نباشد، اما به خوبی احساساتت را درک می‌‌ کند و در شرایط سخت پشت تو می‌ ایستد. این کتاب برنده و نامزد جوایز مختلفی شده و ‌نقدهای مثبت بسیاری برایش نوشته شده است. در ضمن،‌ آخرِ کتاب،‌ یک چیز باحال خوب برای خواننده‌هایی که عاشق غذا هستند، دارد!

مشخصات کتاب یه جا برام نگه دار

معرفی کتاب یه جا برام نگه دار

ژانر: رئال

نویسنده: سارا ویکس

مترجم: میترا امیری

ناشر: پرتقال

گروه سنی: ۱۲ سال به بالا

۱۶۹ صفحه

قیمت: ۱۸۰۰۰ تومان

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید