درباره کتاب گوش درد: کتاب «گوش درد» از مجموعه کتاب‌های «سلامت من» است که در باره گوش و ساختمان آن، گوش درد و انواع بیماری‌های گوش به مخاطب اطلاعات می‌دهد. هم چنین در باره پیشگیری و درمان بیماری‌های گوش به مخاطب توضیح داده می‌شود.

روش ارایه اطلاعات در  کتاب «گوش درد» مستقیم و عنوان‌بندی شده است. آموزگار می‌تواند ار آن به شکل پرسش و پاسخ برای یادگیری بهتر مطالب کتاب استفاده کند. انجام فعالیت‌های عملی پیشنهاد شده در کتاب باعث لذت می‌شود و به درک بهتر موضوع‌های مطرح شده در کتاب کمک می‌کند.

زبان کتاب ساده، روان و مناسب سن مخاطب است. تصاویر کتاب عکس، نقاشی، رنگی و هماهنگ با متن و گاهی همراه با طنز هستند، که می‌توانند برای مخاطب جذاب باشند.

تفکیک جنسیتی و نژادی در تصاویر دیده نمی‌شود و این علاوه بر اطلاعات سودمند موجود در کتاب از نکات مثبت آن به شمار می‌رود.

از عنوان‌های خوب این مجموعه می‌توان «دردها و کشیدگی عضلات»، «چی باعث می شود که تو سرفه کنی، عطسه کنی، سکسکه کنی، آروغ بزنی، چشمک بزنی، خمیازه بکشی، عرق کنی و می لرزی»، «واکسیناسیون»، «آیا این راش است؟» و «اختلال کاهش توجه» را نام برد.

 مشخصات کتاب گوش درد:

معرفی کتاب گوش درد
معرفی کتاب گوش درد


گردآوری و تنظیم
:  Virginia B.‎ Silverstein, Alvin Silverstein, Laura Silverstein Nunn,  الوین سیلور استاین, ویرجینیا سیلور استاین, لورا سیلور استاین

مترجم: روزبه بخیت

انتشارات: تیمورزاده

گروه سنی: ۱۰ تا ۱۲

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید