درباره کتاب گنجشک که بال و پر داشت: «گنجشک که بال و پر داشت» متلی درباره سختی‌های یک گنجشک مادر برای پیدا‌کردن دانه است. خطر‌هایی در راه گنجشک مادر است و تلاش می‌کند تا مسائل را به بهترین شیوه حل کند.

«گنجشک که بال و پر داشت» متلی از یک گنجشک مادر و جوجه‌اش به نام جیکو در فضای بارانی پاییز است. خانه گنجشک در پونک یا پونه‌زار است و در این هوا به دنبال خوراک برای خودش و جوجه‌اش به این در و آن در می‌زند. شب هنگام از پرواز باز می‌ماند. به زیر یک کلاه پناه می‌برد. اما بخت با او همراه نیست و گربه‌ای گرسنه در سر راه او سبز می‌شود. گنجشک به جای نمایش ناتوانی و درماندگی راه گذر هوشمندانه از این دشواری را در پیش می‌گیرد. در فرجام گربه را فریب می‌دهد تا روز فرا می‌رسد. آن‌گاه با دست پر به لانه بر می‌گردد و جیکوی گرسنه را سیر می‌کند.

«گنجشک که بال و پر داشت» به دو شکل کتاب و مجموعه کارت‌های تصویری قصه‌گویی یا کامی شی‌بای منتشر شده است. کامی‌شی‌بای، گونه ای دیداری از قصه‌گویی است و در سال‌های ۱۹۳۰ در ژاپن همه‌گیر شده‌است. این کارت‌ها در ابعاد بزرگ و برای قصه گویی و بلند‌خوانی طراحی شده‌اند.

«گنجشک که بال و پر داشت» به دلیل روایت شعرگونه‌اش برای کودکان جذاب و شنیدنی است و تصویرگر جزییاتی را در تصاویر در نظر گرفته است؛ جزئیاتی که برای کودکان قابل تشخیص و جذاب است.

 مشخصات کتاب گنجشک که بال و پر داشت:

معرفی کتاب گنجشک که بال و پر داشت
معرفی کتاب گنجشک که بال و پر داشت

گردآوری و تنظیم:  محمدهادى محمدى

تصویرگر:  حسن عامه کن

انتشارات:  حسن عامه کن

گروه سنی۷ تا ۹ سال

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید