درباره کتاب کابوس ماهان: هفت‌ گنبد می‌ خواستند از استخوان‌ هایش بیرون بزنند. یک نفر در رگ‌هایش فریاد می‌ زد؛ ماهان. هزار حرف نگفته، هزار شعر نسروده، هزار فریاد بی‌ صدا سرشان را به دیوار رگ‌ هایش می‌ کوبند و می‌ خواهند بیرون بریزند.

قلم در سفیدی‌ های کاغذی می‌ دوید. می‌ ترسید؛ هیچ‌ گاه چنین نترسیده بود و این همه از آنچه می‌نوشت واهمه نداشت. صدای شیهه‌ی اسبی را از ته حیاط می‌شنید…مرد شمشیرش را بیرون می‌ کشید و می‌گفت: حکم قتل تو را خلیفه مهر کرده است. من برای اجرای حکم آمده‌ام.

الیاس شاعری است که در کابوس از بین رفتن کودکانش یعنی شعرهایش می‌ سوزد. ماهان، شخصیت محوری داستان، طبیب مخصوص خوارزمشاه است و همچون ابن‌سینا می‌داند چگونه بیماران را درمان کند. او تعدادی صندوقچه دارد که هر کسی می‌ تواند درد دل‌ های خود، رازها و رویاهایش را برای آنها بازگوید. همین صندوقچه‌ ها نورهای آبی، بنفش، نارنجی، سبز، فیروزه‌ ای و زرد و اشعار الیاس را پخش می‌ کنند. در باغ درختان، اشعار هفت‌پیکر الیاس را زمزمه می‌کنند؛ اشعار چون برگ‌ هایی شفابخش هستند. همه‌ی نیروهای اهریمنی می‌ خواهند به ماهان و صندوقچه‌ها و باغ‌ های رؤیایی او دست یابند تا بر ایران‌ زمین چیره شوند.

مشخصات کتاب کابوس ماهان

معرفی کتاب کابوس ماهان
معرفی کتاب کابوس ماهان

نویسنده: مجید شفیعی

ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

گروه سنی: ۱۳ سال به بالا

سال نشر: ۱۳۹۲

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید