درباره کتاب چمدان شگفت‌ انگیز هاپو: داستان کتاب درباره‌ یک سگ کوچولو یا همان هاپو است. او چیزهای استثنایی و هرچه را که نیاز دارد در چمدان آبی بزرگش می‌ گذارد: از یک تکه سنگ گرد تا یک دکمه‌ ی قرمز. شب‌ هنگام هاپو خودش را گلوله می‌ کند و روی چمدان آبی بزرگش، که درست به اندازه خودش جا دارد، می‌ خوابد.

اما صبح که بیدار می‌ شود می‌ بیند که موشی روی چمدان آبی بزرگ خوابیده است. هاپو خیلی عصبانی می‌ شود و به موشی می‌ گوید نمی‌ تواند آن جا بخوابد چون همه‌ی چیزهای استثنایی‌ ا‌‌ش داخل چمدان است. موشی از هاپو می‌ خواهد داخل چمدان آبی بزرگ را ببیند و به او پیشنهاد می‌ دهد تا با هم بازی کنند. بعد از بازی موشی می‌ رود و هاپو تنها می‌ شود.

هاپو برای این‌که حالش بهتر شود سراغ چمدان آبی بزرگش می‌ رود اما چیزی استثنایی پیدا نمی‌کند. پس سراغ موشی می‌ رود و از او می‌ خواهد با هم به دنبال یک چیز استثنایی بگردند. هر کدام از یک طرف راه می‌ افتند و می‌ گردند و می‌ گردند تا این‌که به هم می‌ خورند. هاپو موشی را بلند می‌ کند و می‌ فهمد که موشی همان چیز استثنایی است که به دنبالش بوده است. شب که شد با هم بالا آمدن ماه را تماشا کردند و بعد کنار هم روی چمدان آبی بزرگ هاپو خوابیدند.

مشخصات کتاب چمدان شگفت‌ انگیز هاپو

معرفی کتاب چمدان شگفت‌ انگیز هاپو
معرفی کتاب چمدان شگفت‌ انگیز هاپو

نویسنده: تریسی کوردروی

تصویرگر: رزالیند بردشاو

مترجم: محبوبه نجف‌ خانی

گروه سنی: ۷ تا ۹ سال

ناشر: زعفران

سال نشر: ۱۳۹۷

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید