درباره کتاب چستر!: گربه بازیگوش کتاب «چستر!» با ماژیک‌ اش از روی جلد به خواننده لبخند می‌ زند و شیطنت او را در پایین جلد می‌ بینیم که نام نویسنده و تصویرگر کتاب را خط زده و نام خودش را نوشته.

دعوای میان ملانی و چستر از داخل جلد آغاز می‌ شود. ملانی از نوشتن قصه‌ ای درباره یک موش می‌ گوید که چستر نمی‌ گذارد او بنویسد. او چستر و ماژیک قرمزش را مزاحم می‌ داند و دنبال راهی است تا کل ماجرا را در دست بگیرد اما چستر که اجازه نمی‌ دهد! ملانی چستر را یک گربهٔ بی‌ تربیت و یک گلوله پشمی خودخواه خطاب می‌ کند که همیشه می‌ خواهد حرف آخر را بزند.

حتی به‌ خاطر رفتار او از خوانندگان معذرت می‌ خواهد. چستر هم تقدیم‌ نامه ملانی را در کتاب تغییر می‌ دهد و جای‌ اش نام خودش را می‌ گذارد: «برای چستر که بدون او نمی‌توانستم این کتاب را بنویسم.» و ما نیمه بدن چستر را می‌ بینیم که درون قصه می‌ رود. ملانی آغاز می‌ کند: «روزی روزگاری موشی بود…» و چستر موش را از قصه بیرون می‌ اندازد: «موش چمدان‌ های‌ اش را بست و رفت…» و خودش در قصه ساکن می‌ شود.

ملانی هم با موش، سگی بزرگ به قصه می‌ آورد. اما این چیزها چستر را نمی‌ترساند چون برای سگ می‌ نویسد که گیاه‌ خوار است و هر دو را به خانه‌ ای بیرون شهر می‌ فرستد و شروع می‌کند به تعریف از خودش! اما ملانی باران می‌ فرستد و همه نوشته‌ های چستر را می‌ شوید و باز دعوای آن‌ ها تا پایان کتاب ادامه می‌ یابد.

مشخصات کتاب چستر!

معرفی کتاب چستر !

نویسنده و تصویرگر: ملانی وات

مترجم: زهرا چوپانکاره

گروه سنی: ۳ تا ۶ سال

ناشر: چشمه

سال نشر: ۱۳۹۷

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید