درباره کتاب می خوایم یه خرس شکار کنیم: آن است و می‎توان تصور کرد دیدن این تصاویر تا چه حد کودک را هیجان‎زده و شاد می‎کند. همچنین احساس امنیت در کنار خانواده بودن و لذت کار دسته جمعی را در او برمی‌انگیزد.

داستان به زبان شعر نوشته شده و آهنگین بودن آن به نشاط و هیجان داستان می‎افزاید. در جای جای کتاب هم نام‎آواهایی چون تق تق، تاپ تاپ و خش خش تداعی‎کننده ی اصوات طبیعت برای کودکان است. خوب است والدین و مربیان با خواندن هر صفحه فرصت کافی به کودک بدهند تا جزئیات تصاویر را با دقت نگاه کند و حتی درباره ی آنها حرف بزند.

فعالیت دیگری که والدین و مربیان باحوصله‎تر با این کتاب می‎توانند انجام دهند آن است که با خواندن شعرهای آن صحنه‎های این کتاب را به صورت بازی در خانه یا مهدکودک بازسازی کنند و لذت کتابخوانی را دوچندان کنند.

تصاویر جذاب و داستان ماجرایی این کتاب همچنین برای تقویت تخیل کودکان ناشنوا نیز بسیار مفید است. البته زیبایی کلام آهنگین کتاب چندان برای کودکان ناشنوا قابل لمس نیست، اما برای آموزش مفهوم قافیه به گروه های سنی بالاتر بسیار مناسب است. کودکان ناشنوا را نیز می‎توان با خواندن این کتاب به تحرک واداشت و یک سفر ماجراجویانه را به صورت بازی با آن ها انجام داد.

کتاب «می خوایم یک خرس شکار کنیم» برای بلندخوانی و اجرای نمایش مناسب است.

 مشخصات کتاب می خوایم یه خرس شکار کنیم:

معرفی کتاب می خوایم یه خرس شکار کنیم
معرفی کتاب می خوایم یه خرس شکار کنیم

گردآوری و تنظیم:  Michael Rosen – مایکل روزن

مترجم: طاهره آدینه پور

تصویرگر: هلن اکسنبری

انتشارات: علمی و فرهنگی

گروه سنی: ۳ تا ۹

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید