درباره کتاب من دیگر نمی‌ ترسم: همه آدم‌ ها بعضی وقت‌ ها می‌ ترسند. این طبیعی است. تو از چه چیزهایی می‌ ترسی؟ از هیولا؟ از تاریکی؟ از صدای بلند و پارس سگ؟ از رعد و برق؟ از چیزهای عجیب و غریب؟ راستش را بگویم من هم از چیزهایی می‌ ترسیدم اما حالا می‌ دانم چطور باید بر ترس‌ هایم غلبه کنم. کارهای ساده‌ ای هست که تو هم می‌ توانی انجام دهی و توی این کتاب می‌ توانی بخوانی…

چند نکته برای بزرگترها: بسیاری از کودکان موقعیت‌ هایی را در کودکی تجربه می‌ کنند که باعث تشویش، نگرانی یا ترس آنها می‌ شود. کودکان ممکن است از تاریکی، حشرات، شخصیت‌ هایی خاص و… بترسند. اگر چه ترس برای کودکان آزاردهنده است، اما نشان‌ دهنده بلوغ کودکان شما و ایجاد ارتباط پیچیده‌ تر آنها با دنیاست.

ترس‌ ها بخشی از دوره رشد کودک هستند و نه‌ تنها پیش‌ بینی شده‌ اند، بلکه بسیار لازم و ضروری‌ اند. برخی از ترس‌ ها علامت‌ های خاصی برای والدین هستند. آنها به ما نشان می‌ دهند که فرزندان‌ مان نگرانند و شاید برای ابراز احساساتی که آرزو می‌ کنند کاش وجود نداشتند، به کمک مل نیاز دارند و این کتاب راهنمای خوبی برای این کمک‌ هاست: کمک کودکان به خودشان و کمک ما به آنها.

مشخصات کتاب من دیگر نمی‌ ترسم

معرفی کتاب من دیگر نمی‌ ترسم
معرفی کتاب من دیگر نمی‌ ترسم

موضوع: داستان/مدیریت استرس و ترس

نویسنده: جین آنانزیاتا

مترجم: فرزاد ابرقویی

گروه سنی: ۶ تا ۹ سال

ناشر: نردبان

۳۲ صفحه‎ ‎

چاپ اول: ۱۳۹۵

قیمت: ۴۰۰۰ تومان

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید