درباره کتاب شمال ناکجا: نویسنده با کمک ایده‌ی سفر در زمان داستانی هیجان‌ انگیز و اسرارآمیز خلق کرده است. میا با پدر و مادر و برادرش در شهر لوفسندز زندگی می‌ کنند. پدر بزرگ میا ناپدید می‌ شود. مادر میا برای دلجویی و کمک به مادرش در اداره‌ ی مهمانخانه پیش مادرش به دهکده‌ ی ساحلی پورتیهون می رود.

میا نیز همراه اوست. روزی که میا با مادربزرگ به کنار دریا رفته است در قایقی دفترچه یادداشتی را پیدا می‌ کند که از آن دختری هم سن خودش است و مثل خود میا تنهاست. میا در ساحل با پسری به نام پیتر آشنا می‌ شود که برای تعطیلات به همراه خانواده‌ اش به این منطقه آمده‌ اند و در مهمانخانه ساکن هستند. میا جریان گم شدن پدربزرگ‌ اش را برای او تعریف می‌ کند و درباره‌ ی «دی» دختر صاحب دفترچه توضیح می‌ دهد. پیتر با قایق به دنبال دی می‌ رود ولی او هم ناپدید می‌ شود. میا همراه سال خواهر پیتر به جست و جوی پیتر به ساحل م‌ روند اما تنها چیزی که پیدا می‌ کنند قطب‌ نمایی در قایق است.

سرانجام مادربزرگ از این راز پرده بر می‌ دارد و او می‌ فهمد که پدربزرگ همان پیتر ۶۰ سال پیش است و مادر بزرگ همان دی دختر صاحب دفترچه است که با کمک قطب‌ نما در زمان سفر می‌ کنند.

مشخصات کتاب شمال ناکجا

معرفی کتاب شمال ناکجا
معرفی کتاب شمال ناکجا

 

نویسنده: لیز کسلر

مترجم: شهلا انتظاریان

گروه سنی: ۱۳ سال به بالا

ناشر: ایران بان

سال نشر: ۱۳۹۵

 

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید