مجموعه ۹ جلدی «زاک پسر کهکشان» نوشته ری اورایان با ترجمه امیرحسین میرزائیان از سوی واحد کودک و نوجوان موسسه نشر و تحقیقات ذکر برای نوجوانان منتشر شده است. زاک نلسون پسری است که در سال ۲۱۲۰ از زمین به سیاره نبولن سفر می‌ کند و در این سیاره، دوستان جدید پیدا می‌ کند.

معرفی کتاب خداحافظی با زمین
معرفی کتاب خداحافظی با زمین

«خداحافظی با زمین» در اولین جلد این کتاب، زاک به مدرسه جدید می‌ رود. او می‌ ترسد که هم کلاسی‌ هایش در مدرسه جدید هیولا باشند و چیزی برای خوردن، جز پیتزای حشره پیدا نشود. او در این جلد متوجه فرق اهالی نبولن با زمینی‌ ها می‌ شود.

 

معرفی کتاب سفر به جونو
معرفی کتاب سفر به جونو

«سفر به جونو» در دومین جلد این کتاب، زاک به باشگاه کاوشگران مدرسه‌ اش می‌ پیوندد و به سیاره شناخته‌ شده‌ ای به نام «جونو» که از کریستال است سفر می‌ کند و به کشفیات تازه‌ای دست پیدا می‌ کند که دلش می‌ خواهد دیگران را با آن غافلگیر کند اما ست استیونز، قلدر کلاس بران است تا همه افتخارات زاک را از آن خود کند.

 

معرفی کتاب سیاره دایناسورها
معرفی کتاب سیاره دایناسورها

«سیاره دایناسورها» سومین جلد از این مجموعه است. در این جلد ماجرای ماموریت اکتشافی زاک با پدرش به این سیاره روایت می‌‌ شود. آنها می‌ خواهند بچه دایناسوری که در نبولن پیدا شده را به خانه‌ اش برگردانند. زاک وقتی به سیاره دایناسورها می‌ رسد با موجودات شگفت‌ انگیزی روبه رو می‌ شود که پیش از این فقط عکس‌ شان را در کتاب‌ ها دیده بوده است. در این جلد، زاک برای پیدا کردن مادر بچه دایناسور درگیر ماجراهای جالبی در سیاره ماقبل تاریخ می‌ شود.

 

معرفی کتاب هیولای فضایی
معرفی کتاب هیولای فضایی

«هیولای فضایی» چهارمین جلد این مجموعه است که یک روز دیر به مدرسه می‌ رسد و می‌ بیند که موجود بزرگ پشمالوی ارغوانی رنگی که پنج تا چشم دارد سر جای او نشسته است. او ابتدا فکر می‌ کند که این موجود یک هیولاست و حسابی می‌ ترسد. اما بعد متوجه می‌شود که این «هیولا» می‌ تواند دوست خوبی برای او باشد. زاک متوجه می‌ شود که متفاوت بودن ظاهر یک نفر باعث نمی‌ شود که او یک هیولای عجیب باشد.

 

معرفی کتاب سه دوست
معرفی کتاب سه دوست

«سه دوست» عنوان پنجمین جلد از مجموعه کتاب زاک پسر کهکشان  است که در آن زاک از اینکه برت جونز که بهترین دوست او در زمین است و به دیدار او در نبولن می‌ آید هیجان‌ زده است اما وقتی او را به بهترین دوستش در نبولن معرفی می‌ کند، دردسرها شروع می‌ شود. در یک احساس می‌ کند که زاک و برت فقط با همدیگر خوشند و به او محل نمی‌ گذارند و به همین دلیل ناراحت است اما به زودی به اشتباهش پی می‌ برد.

 

معرفی کتاب کریسمس سبز
معرفی کتاب کریسمس سبز

«کریسمس سبز» عنوان ششمین جلد از این مجموعه است. در این جلد زاک و خانواده‌ اش می‌ خواهند به شهر برفی ورمونت در زمین برمی‌ گردند اما طوفان کیهانی بزرگی آغاز و خانواده نلسون مجبور می‌ شوند سفرشان به زمین را لغو کنند و این ماجرا زاک را ناراحت می‌ کند تا این که دانه‌ های سبزرنگی بر زمین می‌ بارند.

 

معرفی کتاب شهامت دریک
معرفی کتاب شهامت دریک

«شهامت دریک» هفتمین مجموعه کتاب زاک پسر کهکشان است. تابستان گرمی فرا رسیده و زاک متوجه می‌ شود که بهترین دوستش، دریک از آب می‌ ترسد و شنا بلد نیست اما با صبر و حوصله زاک ترس او از شنا کردن از بین می‌ رود.

 

معرفی کتاب ربات عجیب
معرفی کتاب ربات عجیب

«ربات عجیب» هشتمین جلد از این مجموعه است که در آن زاک با سارا، ربات خدمتکار خانگی فوق پیشرفته‌ ای که پدرش اختراع کرده آشنا می‌ شود. سارا در آغاز، کارش را به خوبی انجام می‌ دهد و به همه کمک می‌ کند اما بعد به طرز عجیبی به زاک علاقه‌ مند می‌ شود و زاک به دنبال راهی برای خلاص شدن از این مشکل است.

 

معرفی کتاب بازگشت به زمین
معرفی کتاب بازگشت به زمین

«بازگشت به زمین» آخرین جلد مجموعه کتاب زاک پسر کهکشان نام دارد و در آن زاک برای اولین بار از زمانی که به نبولن اسباب‌ کشی کرده است به زمین سفر می‌ کند. او منتظر است تا به قلدر قدیمی کلاس و دوست جدیدش، ست استیوز، جاهای جالب شهرشان در رمین را نشان بدهد اما لونا از پیش آن‌ ها فرار می‌ کند و گم می‌ شود.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید