درباره کتاب دختری که هرگز اشتباه نمی کرد: موضوع جالب نکوهش نظم بیهوده و وسواس‌ گونه را در خود دارد. بئاتریس دختری منظم است و هرگز اشتباه نمی‌ کند. او برای سومین بار در مسابقه تردستی شرکت کرده و جایزه اول را برده است. این نظم بیش از حد و بدون اشتباه زندگی کردن او را دچار وسواس در کار، اضطراب و خستگی کرده و گاهی اعتماد به نفس او را برهم می‌ زند.

او با همکلاسی‌ هایش در روی چمن بازی نمی‌ کند چون این کار را بیهوده و کثیف می‌ داند. روزی که در مسابقه شرکت می‌ کند و برای اولین بار اشتباه می‌ کند و همه چیز به هم می‌ ریزد، او بر خود مسلط می‌ شود و ناراحت نیست. او تصمیم می‌ گیرد زندگی کند و با دوستانش بازی کند.

کتاب « دختری که هرگز اشتباه نمی کرد » به لحاظ تربیتی و روانشناختی بسیار با ارزش است و برای کودکانی که وسواس بیش از حد در کار دارند و فکر می‌کنند همیشه باید برنده باشند، می‌ تواند الگوی خوبی باشد.

در طول داستان کتاب « دختری که هرگز اشتباه نمی کرد »،‌ بئاتریس، دچار تحول شخصیتی می‌ شود و پس از پذیرفتن این که گاهی هم می‌ شود اشتباه کرد، دوباره یک کودک نرمال و عادی می‌ شود و بازی و دوستی با همکلاسی‌ هایش را بر می‌ گزیند.

مشخصات کتاب دختری که هرگز اشتباه نمی کرد

معرفی کتاب دختری که هرگز اشتباه نمی کرد
معرفی کتاب دختری که هرگز اشتباه نمی کرد

نویسنده: گری روبینستاین و مارک‌ پت

تصویرگر: مارک‌ پت

مترجم: رویا خوشنویس

گروه سنی: ۷ تا ۹ سال

ناشر: علمی و فرهنگی (نشر پرنده آبی)

سال نشر: ۱۳۹۵

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید