درباره کتاب تعطیلات با ابوقراضه: کتاب «تعطیلات با ابوقراضه» داستانی درباره‌ی دو نسل و دو روش زندگی است. ویلیام و ملیسا دو نوجوان امروزی هستند که حاضر می‌شوند به ازای دریافت پول، با پدربزرگی که گوشش نمی‌شنود و مادربزرگی که چشمانش ضعیف است و مدام در حال بگومگو هستند، ۱۰ روز را در خانه‌ای ییلاقی سر کنند.

ملیسا دختر ۱۴ ساله‌ای که به جز ظاهرش و شارژ موبایلش به چیز دیگری فکر نمی‌کند و دوست دارد در آینده طراح لباس شود و ویل پسربچه‌ی باهوشی است که بلد نیست حتی لوله‌ی آب را تعمیر کند. آن‌ها پس از گذراندن تعطیلات با پدربزرگ و مادربزرگ هیپی‌شان در کلبه‌ای دور از شهر و با حداقل امکانات رفاهی مهارت‌های بسیاری را به دست می‌آورند و دیدشان نسبت به زندگی تغییر می‌کند.

مادربزرگ و پدربزرگ در این مدت تلاش می‌کنند هر آنچه را بلدند به آن‌ها بیاموزند. ملیسا و ویلیام در کنار مادربزرگ و پدربزرگ کارهایی مانند پختن کیک و راندن قایق و اتومبیل، نواختن گیتار و آواز خواندن، درست کردن لوله آب و تعمیر تور ماهیگیری را می‌آموزند.

ملیسا و ویلیام که داستان از زبان آن‌ها روایت می‌شود، کم کم  مادربزرگ و پدربزرگ‌شان را بیشتر می‌شناسند، به آن‌ها دلبستگی پیدا می‌کنند به طوری‌که تصمیم می‌گیرند سال دیگر هم تعطیلات‌شان را با آن‌ها در کلبه ییلاقی بگذرانند. در این میان رابطه آن‌ها با همدیگر هم بهتر می‌شود.

داستان به رابطه‌ی انسان‌ها و به طور ویژه به رابطه‌ی بین نسل‌ها و رابطه‌ی خواهران و برادران با هم می‌پردازد.

انتقال دانش و تجربه از طریق نسل‌ها و جایگاه مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها در خانواده از دیگر مضامینی است که در این داستان به آن پرداخته شده است. داستان نکوهشی است از سبک زندگی امروزی که بیشتر در دنیای مجازی می‌گذرد و سبب شده است که کودکان از تجربه‌های واقعی باز بمانند. افزون بر این داستان ساده زیستی را ترویج می‌کند.

 مشخصات کتاب تعطیلات با ابوقراضه:

معرفی کتاب تعطیلات با ابوقراضه
معرفی کتاب تعطیلات با ابوقراضه


گردآوری و تنظیم
: Joy Cowley – جوی کاولی

مترجم: معصومه رستم زاد

انتشارات: آفرینگان

گروه سنی: +۱۰

۱۵

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید