درباره کتاب تخم مرغ ها: تخم‌مرغ‌ها داستان همراهی دیوید و پریم رز است. دیوید پسربچه است و پریم رز دختری نوجوان. دیوید تازه مادرش را از دست داده و پریم رز سال‌ هاست پدرش را ندیده است. آن‌ ها به هم می‌ رسند و قهر و آشتی و جنگ و صلح‌ های طولانی بینشان شکل می‌ گیرد. داستانی تأثیرگذار با حس‌ های ماندگار و شخصیت‌ های به‌ یادماندنی.

نویسنده به‌ خصوص با خلق شخصیت پریم رز و جان یخچالی بر ماندگاری کتابش افزوده است. دختری پر شروشور اما اندوهگین که راه‌ های جالبی برای کنار آمدن با کمبودهایش دارد. مادر او فالگیر است. او نقطه‌ ی مقابل دیوید است که پسربچه‌ ای آرام است و با مادربزرگش زندگی می‌ کند. آنها گاه با هم خواهر و برادر می‌ شوند و گاه پریم رز نقش مادر دیوید را ایفا می‌ کند. جان یخچالی مردی مسن است که این دو نفر به او پناه می‌ برند. او تنها زندگی می‌ کند و راهنما و حامی آنهاست. در خانه‌ اش، تلویزیون می‌ بینند، همدیگر را کتک می‌ زنند و با هم دنبال کرم می‌ گردند تا پول دربیاورند.

روابط انسانی در کتاب تخم‌ مرغ‌ ها مثل دنیای واقعی بالا و پایین دارد و پر از عشق و نفرت‌ های تیز و عمیق است. دیوید با مادربزرگش، پریم رز با مادرش، دیوید با پدرش، پریم رز با دیوید هر کدام فراز و فرودهایی را تجربه می‌ کنند. آنچه در آخر کتاب مهم است بازگشتن بچه‌ ها به خانه است و روابطی که پس از دورانی سخت و طوفانی به تعادل می‌ رسند.

مشخصات کتاب تخم مرغ ها

معرفی کتاب تخم مرغ ها
معرفی کتاب تخم مرغ ها

نویسنده: جری اسپینلی

مترجم: فریده اشرفی

گروه سنی: ۱۳ سال به بالا

ناشر: ایران بان

سال نشر: ۱۳۹۳

قیمت: ۱۱۰۰۰ تومان

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید