درباره کتاب به من دست نزن: یوناس و همکاسی‌ هایش ماهی یک بار با هم به استخر می‌ روند. او خیلی خوب بلد نیست شنا کند و برای همین باید در قسمت کم‌ عمق بماند. مربی آنها نمی‌ تواند خیلی مراقب آنها باشد چون مجبور است مراقب بچه‌ های قسمت عمیق‌ تر باشد. یوناس حالا دوباره به استخر آمده. وسط بازی او به دستشویی می‌ رود. در دستشویی کسی نیست و او متوجه می‌ شود یک پسر بزرگتر گشت سر او به دستشویی آمده است.

پسر اسم یوناس را می‌ پرسد و به او پاستیل تعارف می‌ کند. بعد که با هم دوست شدند، پسر بزرگتر به جای خصوصی خودش دست می‌ زند و از یوناس می‌ خواهد که او به جای خصوصی یوناس دست بزند و یوناس به جای خصوصی او، اما یوناس داد می‌ زند و بقیه را خبر می‌ کند اما پسر او را تهدید می‌ کند که نباید به دیگران چیزی بگوید تا اینکه….

نکاتی برای بزرگترها: بچه‌ ها کنجکاوی زیادی در مورد اندام‌ های جنسی خود دارند و گاهی این کنجکاوی‌ ها آنها به این سمت سوق می‌ دهد که اندام‌ های جنسی یکدیگر را ببینند. گاهی هم آنها در معرض تعرض و تهدید جنسی بچه‌ های بزرگتر یا حتی بزرگترها قرار می‌ گیرند که لازم است از چنین شرایطی دوری کنند و راهکار صحیح را بشناسند. این کتاب در حوزه «مهارت‌ های خود مراقبتی» است و در این خصوص راهنمای مناسبی برای کودکان است.

مشخصات کتاب به من دست نزن

معرفی کتاب به من دست نزن
معرفی کتاب به من دست نزن

موضوع: داستان /جلوگیری از آزار جنسی

نویسنده: ورونیکا فرس

مترجم: منیژه نصیری

گروه سنی: ۶ تا ۹ سال

ناشر: پیک ادبیات

۲۸ صفحه

چاپ اول: ۹۷

قیمت: ۱۲۰۰۰ تومان

تلفن فروش و پخش: ٨٨٣۵۶۴٣۶

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”11391″ name=”معرفی کتاب رامونا و خواهرش”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید