درباره کتاب برادر نمی‌خواهم!:  کتاب «برادر نمی‌خواهم!» داستان تانیا، دختری پرانرژی و پرشور است. روزی تانیا متوجه می‌شود که قرار است صاحب برادری کوچک‌تر شود. این است که، حسابی ذوق‌زده می‌شود و همه را خبر می‌کند. اما وقتی برادر کوچک به دنیا می‌آید، تانیا می‌بیند وجود یک نوزاد در خانه آن‌قدرها هم که فکر می‌کرده خوب نیست. او برادر کوچکش را دوست ندارد. هرچند رفته‌رفته مهر برادر در دل او می‌نشیند.
«نی‌نی کوچولو دارد می‌آید خانه‌ی ما!» تانیا از سر خوشحالی فریاد زنان این جمله را به همه می‌گوید. مادر و پدرش درباره‌ نوزادها و برادر کوچک با او حرف می‌زنند و تانیا با هیجان فراوان در کارها کمک می‌کند. سرانجام تام به دنیا می‌آید. اما او زشت و قرمز است و همه‌اش گریه می‌کند و بدتر از همه این‌که دیگر کسی مثل قبل به تانیا توجه نمی‌کند. تانیا، برادر کوچکش را دوست ندارد و او را اذیت می‌کند.
حتی گاهی دلش می‌خواد خودش دوباره بچه شود. روزی پدر از او می‌خواهد برای پیتزا درست کردن کمکش کند. تانیا فکر می‌کند، بزرگ بودن خیلی هم خوب است، چرا که می‌تواند پیتزاهای خوشمزه درست کند و مجبور نیست همیشه شیر بخورد. بالاخره با همدلی و صبوری پدر و مادر، تانیا کم‌کم به حضور برادر کوچکش عادت می‌کند، تام هم بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و تانیا از بازی کردن با او لذت می‌برد. او شب‌ها با تام تا ستاره‌ها پرواز می‌کند و همه‌ی شیطنت‌هایی را که بلد است به او یاد می‌دهد. حالا دیگر به نظر تانیا، دوتایی خیلی خیلی بیش‌تر از تنهایی خوش می‌گذرد.

 مشخصات کتاب برادر نمی‌خواهم!:

معرفی کتاب برادر نمی‌خواهم!
معرفی کتاب برادر نمی‌خواهم!

گردآوری و تنظیم:  Annette langen – آنت لنگن

مترجم: منیژه نصیری

انتشارات: زعفران

تصویرگر: Frauke Bahr –  فراوکه بار

گروه سنی: ۷ تا ۹ سال

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید