درباره کتاب بازگشت مارتا: مارتا گاوی نارنجی است که در دهکده‌ ای کوچک و کم‌ جمعیت با صاحبش آقای پینشو زندگی می‌ کند. او گاوی ماجراجو است که برای کسب تجربه‌ های جدید مزرعه را ترک می‌ کند و به سفر می‌ رود.

مارتا بعد از سفر به دور دنیا، در حالی به مزرعه بازمی‌گردد که دوستانش حتی جرات نکرده‌اند از حصار مزرعه خارج شوند. او کوله‌پشتی‌اش را پر از سوغاتی‌هایی از سراسر دنیا کرده است. مارتا برای دوستانش از سفر شگفت‌انگیزش تعریف می‌کند: با ملکه‌ی انگلیس شام خوردم، نوک قله اورست با یک کولاک روبرو شدم، از شهر افسانه‌ای آتلانتیک دیدن کردم، در قطب شمال یک خانه برفی ده طبقه ساختم و… .

مارتا متوجه می‌ شود که در انتهای چمنزار یک دیوار بلند در حال ساخته شدن است. او با ساخت دیوار مخالفت می‌ کند و دوستانش را تشویق می‌ کند جرات کنند و از حصار مزرعه بیرون بروند و دست به ماجراجویی بزنند.

وقتی گاوها بر ترسشان غلبه می‌ کنند و از مزرعه خارج می‌ شوند، دنیای جدیدی را تجربه می‌ کنند. آنها گیاهان جدید، گلهای بسیار زیبا و پروانه‌ هایی با رنگ‌های باشکوه پیدا می‌کنند و احساس می‌کنند هیچ وقت تا این اندازه احساس آزادی نکرده بودند. بنابراین به این نتیجه می‌ رسند که نه تنها دیوار بلند را باید خراب کنند، بلکه حصار مزرعه را هم باید بردارند.

مشخصات کتاب بازگشت مارتا

معرفی کتاب بازگشت مارتا
معرفی کتاب بازگشت مارتا

نویسنده: جرمانو زولو

مترجم: سوسن علومی

ناشر: کودکان

گروه سنی: ۳ تا ۹ سال

۳۲ صفحه

قیمت: ۱۵۰۰۰ تومان

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید