درباره کتاب بابا مومین در دریا – مجموعه قصه‌های مومین: بعداز ظهری در اوایل شهریور، بابا مومین با پریشانی در باغ قدم می‌زد. نمی‌دانست چه کند، چون به نظرش می‌رسید کاری که می‌شد کرد، یا انجام شده یا کسی دیگر به آن مشغول است.

در کتاب «بابا مومین در دریا» بابا مومین به خانواده هشدار داده بود. بارها و بارها شرح داده بود از نیمه‌های مردادماه تا نیمه‌های شهریور چقدر باید مراقب آتش‌سوزی بود. دره‌ی درحال سوختن، شعله‌هایی که تنوره می‌کشید، تنه‌های سفیدشده از داغی درختان و آتشی را که روی زمین و زیر خزه‌ها می‌خزید، توصیف کرده بود. موج موج آتش که از دره پایین و به سوی دریا می‌رفت.

داستان‌های مومین ترول که یانسون نوشتن آن‌ها را در سال‌های جنگ جهانی دوم آغاز کرد، در دنیایی تخیلی و پر صلح و صفا اتفاق می‌افتند. این سرزمین تخیلی مانند بسیاری از دنیاهای خیالی دیگر انعکاسی از دنیای واقعی خود ما است. این سرزمین نشان دهنده حسرت‌ها، رویاها و بیم‌ها و امیدهایمان است، با شخصیت‌های تخیلی و گوناگونش، در داستان‌های مختلف این مجموعه توصیف شده است. این مجموعه در تمام دنیا خوانندگان بسیاری یافته است. و به بیست و پنج زبان مختلف ترجمه شده است. فیلم‌های داستانی، انیمیشن، عروسک‌ها و اسباب بازی‌هایی بر اساس آن در سراسر دنیا ساخته شده‌اند.

 

مشخصات کتاب بابا مومین در دریا:

نویسنده: تووه یانسون

مترجم: شاهده سعیدی

انتشارات: کتاب مریم _وابسته به نشر نظر

گروه سنی: ۹ تا ۱۲ سال

 

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید