درباره کتاب اما گریه می کند: در این کتاب نوزاد و نوپا با حس غمگین و ناراحت شدن آشنا می‌شود و باهمذات پنداری با شخصیت اصلی به آنچه برای اِما رخ می‌دهد، واکنش نشان می‌دهد. کتاب‌های مقوایی اِما شامل چهار کتاب درباره کارهای گوناگون خرس کوچولویی است به نام اِما که در قالبی داستانی و زبانی موزون روایت می‌شود.

نویسنده – تصویرگر این کتاب یوتا باوئر برنده جایزه هانس کریستین اندرسن در سال ۲۰۱۰ است. سالی که مترجم این کتاب زهره قایینی رییس هیئت داوران این جایزه بزرگ جهانی بود.

باوئر به این وسیله از برنامه با من بخوان در ایران با خبر شد و حق چاپ این ۴ کتاب را به سود اجرای برنامه با من بخوان در مناطق محروم ایران به موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان پیشکش کرده است.

باوئر در نامه‌ای نوشت: «خوشحالم که اِما به ایران آمده می آید و با کودکان ایرانی دوست می شود.»

یوتا باویر در این مجموعه تمام تلاشش این است که از جایگاه کودک همه چیز را ببیند. کتاب‌های این مجموعه از دید و زبان کودک است. در این کتاب اِما از زبان خودش چیزهایی که او را به گریه انداخته را بیان می‌کند. برای نمونه در صفحه‌ای از زبان اِما می‌خوانیم «مامان سرش دادی زد، اِما نیستش خیلی بد». هر کودکی این تجربه‌ را دارد که مادرش عصبانی شود و داد بزند و کودک فکر کند که «من که بد نیستم که سرم داد می‌زند.» چنانکه در صفحه بعدی اِما وانمود می‌کند که غم دارد اما در آغوش مادر است و چشمک می‌زند.

 مشخصات کتاب اما گریه می کند:

معرفی کتاب اما گریه می کند
معرفی کتاب اما گریه می کند

گردآوری و تنظیم:  Jutta Bauer – یوتا باوئر

مترجم: زهره قایینی

انتشارات: مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان

گروه سنی: ۰ تا ۶ سال

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید