درباره کتاب ازدواج مادرم و بدبختی های دیگر: «چند هفته پس از جدا شدن مادر و پدرم، مادر با بن آشنا شد. شاید هیچ کس را نتوانید پیدا کنید که به اندازه‌ی بن روسو با پدرم فرق داشته باشد. سر و وضعش مثل یکی از آن آدم‌های عشق طبیعت است و پدرم از آن مردهای اهل کت و شلوار و کراوات است. همسر بن سال‌ها پیش فوت کرده و او با دو فرزند خود زندگی می کند. توماس پنج ساله و لیدیای چهارده ساله. حالا یکسال از آشنایی مادرم و بن می‌گذرد و آن‌ها می‌خواهند با هم ازدواج کنند».

«من گاهی معنای کلمه‌ها را توی لغت‌نامه پیدا می‌کنم، مثل طلاق، کلماتی که روی زندگی‌ام تاثیر می‌گذارند. «نا» را توی لغت‌نامه پیدا کردم. آن «نا» یی که وقتی مادرتان دوباره ازدواج می‌کند به اول اسم پدر و خواهر و برادر جدیدتان می‌چسبد. توی لغت‌نامه نوشته بود: «نا، پیشوندی که کلمات را منفی می‌کند. نسبت خویشاوندی‌ای که با ازدواج مجدد برقرار می‌شود.» بیایید رو راست باشیم. وقتی قرار است کل زندگی‌ات بوی «نا» بگیرد، نمی‌روی دم در برای استقبال.»

«ازدواج مادرم و بدبختی‌های دیگر» دنباله داستان «از من نخواهید لبخند بزنم» داستانی است طنز که زندگی چارلی پسر ۱۱ ساله‌ای که  مادرش پس از جدایی از پدرش، می‌خواهد ازدواج کند. چارلی فکر می‌کند با وارد شدن این سه عضو جدید به خانواده‌شان، زندگی‌اش تبدیل به یک فاجعه می‌شود. مادر با بن ازدواج می‌کند و«فاجعه» رخ می ‌هد، ولی با گذشت زمان و آهسته آهسته، نظر چارلی عوض می‌شود.
باربارا پارک در این داستان شرایط جدیدی را که چارلی با وارد شدن اعضای جدید با آن مواجه است و راهکارهایی که برای رهایی و کنار آمدن با این رویدادها برمی‌گزیند در قالب طنز آورده است.

خواندن این کتاب برای مادرها و پدرهایی که تصمیم به ازدواج مجدد دارند، مادرها و پدرهای دیگر و فرزندان هر دو گروه مفید است. این کتاب، همچنین، برای بلندخوانی والدین با فرزندان و بلندخوانی گروهی و گفت‌و‌گو مناسب است.

 مشخصات کتاب ازدواج مادرم و بدبختی های دیگر:

نویسنده: باربارا پارک

مترجم: نازنین دیهیمی

انتشارات: نشر ماهی

گروه سنی: ۹ تا ۱۲ سال

سال نشر: ۱۳۹۳

 

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید