درباره کتاب آقا کوچولو به یک دوست کمک می‌کند: در کتاب «آقا کوچولو به یک دوست کمک می‌کند»، قورباغه توی یک بطری گیر کرده است. او بطری را از رودخانه پیدا می‌کند و به کرانه‌ی رودخانه می‌برد. قورباغه‌ی کنجکاو یک کاغذ درون بطری می‌بیند و برای درآوردن کاغذ به درون بطری می‌رود اما دیگر نمی‌تواند بیرون بیاید.

آقا کوچولو که از آن‌جا می‌گذرد، قورباغه‌ی اسیر درون بطری را می‌بیند و پاهای قورباغه را می‌گیرد و آن‌قدر می‌کشد تا قورباغه درمی‌آید. از این‌جا، سفر، جست‌وجو و دوستی قورباغه و آقا کوچولو آغاز می‌شود. روی کاغذ توی بطری نوشته بود، کمک! و قورباغه و آقا کوچولو فکر می‌کنند باید کسی را که کمک می‌خواهد، پیدا کنند. آن‎ها در راه به اردک و کلاغ برمی‌خورند و بعد خانواده‌ی خرگوش‌ها را می‌بینند. مامان خرگوش به آن‌ها می‌گوید که بابا خرگوش گمشده است و همگی با هم به جست‌وجوی بابا خرگوش می‌روند.

تصویرهای این کتاب، کنش‌های هیجان‌انگیز قورباغه و آقا کوچولو را به زیبایی بازنمایی می‌کنند و همگام با واژه‌ها روایت زیبایی را می‌آفرینند. آن‌ها از جنگل تاریک می‌گذرند و به کوه‌های بلند می‌رسند. ساعت‌ها جست‌وجو، آن‎ها را به باباخرگوش می‌رساند و در پایان یک جشن در خانه‌ی خرگوش.

اما قورباغه غمگین است. چون همه به باباخرگوش هدیه می‌دهند نه به قورباغه و آقا کوچولو به او می‌گوید او یک گنج پیدا کرده یک بطری سبز! کتاب به زیبایی مفاهیم مهمی را با کودکان به اشتراک می‌گذارد. دوستی، جست‌وجو، کمک و لذت بردن از زندگی.

مشخصات کتاب آقا کوچولو به یک دوست کمک می‌کند:

آقا کوچولو به یک دوست کمک می‌کند
آقا کوچولو به یک دوست کمک می‌کند

 

نویسنده: Max Velthuijs , ماکس فلت هاوس

مترجم: توبا صابری – آرش برومند

تصویرگر: Max Velthuijs – ماکس فلت هاوس

انتشارات: موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان

گروه سنی:  ۷ تا ۹ سال

 

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید