همه ی ما می دانیم که دوران بارداری مسیری است که عبور از آن کمی دشوار است. با این حال سفری شگفت انگیز است. و با تست بارداری مثبت است که آغاز می شود. مهمترین اصل این است که تلاش کنیم در طول این سفر، از استرس دور باشیم و این مثبت بودن را حفظ کنیم.

تجربه ی یکی از مادران در این زمینه را بخوانید:

در مورد من، چهار ماه اول بسیار حساس بودم. استفراغ کردن اصلی ترین نگرانی بود که با آن رو به رو می شدم. حتی  نمی توانستم یک لیوان آب بخورم. در آن زمانی با پزشکی مشورت کردم که بیش از ۴۰ سال تجربه داشت. درباره ی مشکلم به او گفتم و برای استفراغم دارو تجویز کرد. اما این را مشکلی جدی در نظر نگرفت. اما وضعیت من بدتر شد. سلامت جسم و روان ما به هم مرتبط هستند. از آن جا که وضعیت جسمیم ضعیف بود، از لحاظ روحی هم ضعیف شدم.

احساس دلشوره در بارداری

بعد تصمیم گرفتیم که به بیمارستان دیگری برویم. با یک پزشک زن مشورت کردم و به من توصیه کرد دارو هایم را عوض کنم. از روی کنجکاوی از او پرسیدم که اگر استفراغ شدید داشتم می توانم آن داروها را مصرف کنم یا نه. سپس او چیزی به من گفت که در طول بارداری باعث اطمینان خاطرم شد. او گفت که برای استفراغ در طی دو بارداری اش دارو مصرف کرده و پسرانش هیچ مشکلی ندارند.

داشتن چنین پزشک حمایت کننده ای در طول بارداری، با ارزش است. نه تنها به زنان باردار اطمینان می دهد، بلکه استرس زن را هم بابت سلامت کودک، از بین می برد. افکار مادر بر فرزندش تاثیر دارد. اگر خوشحال و مطمئن است، بچه هم در رحم خوشحال می شود و زمانی که به دنیا می آید هم همین اتفاق می افتد.

بنابراین خانم ها، شما همیشه باید خوشحال و سالم بمانید. یک ذهن خوشحال، بدنی سالم به شما می دهد. همچنین یک بدن سالم هم ذهنی خوشحال به همراه می آورد. در طول بارداریم به خاطر حالت تهوع بسیار ضعیف و بدخلق شده بودم. پس از ملاقات با پزشک، متوجه شدم که باید از آن حالت بدبینی خودم بیرون بیایم. نیاز دارم که خوشحال بمانم. برای همین شروع کردم به انجام کارهایی که دوست دارم. کارهای هنری انجام دادم و کتاب خواندم تا از روحیه بدم خلاص شوم.

کیا تو بارداری استرس داشتن

در این جا چند نکته هست که برای کاهش استرس و دلشوره در دوران بارداری به من کمک کرد و می خواهم که آن را با هرکسی به اشتراک بگذارم:

  • شما باید فعالیت هایی را انجام دهید که برایتان بی خطر است و شما را خوشحال می کند، مهم نیست که دیگران چه فکر می کنند. این خوشحالی شما است که باید در آن لحظه روی آن تمرکز کنید.
  • در دوران بارداری توصیه های زیادی به شما می شود، اطلاعات مثبت را نگه دارید و تمام نظرات ناخواسته دیگران را رد کنید.
  • در این دوره احساسات زیادی را تجربه خواهید کرد؛ به خاطر بسپارید که آن ها همه به خاطر تغییرات هورمونی شما است.
  • تا جایی که می توانید با دیگران تعامل داشته باشید چرا که به کاهش استرس کمک می کند و ذهنتان را تسکین می دهد.
  • هر زمان که نیاز داشتید استراحت کنید، مهم نیست که چه زمانی است.
  • غذاهای سالم بخورید، رژیم غذایی مناسب داشته باشید و آب کافی بخورید.
  • از افکار بیهوده درباره ی زمان زایمانتان، روند زایمانتان و غیره خودداری کنید. این دست شما نیست، به وقتش اتفاق می افتد بنابراین به آن فکر نکنید.
  • از استرس داشتن در مورد فرزندتان خودداری کنید، برای اطمینان از خوب بودن فرزندتان هر ماه معاینه می شوید.

بنابراین بارداریتان را به یاد ماندنی کنید، این تنها زمانی است که می توانید دو ضربان قلب را در یک زمان گوش دهید. به خاطر بسپارید که خداوند انرژی لازم برای بارداری کودک، به دنیا آوردن آن و مراقبت از آن را به هر زنی داده است. این بزرگترین نیرویی است که شما را از مردان متفاوت می کند.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید