با انجام دادن یوگا نوزاد شما راحت تر می خوابد، منعطف تر شده و خوشحال تر می شود.
بعد از ۹ ماه صبر کردن شما می توانید با خوشحالی کوچولویتان را در آغوش بگیرید. اما نوزاد جدید به معنای یک برنامه ی جدید است و این ممکن است باعث شود شما زمان کمتری برای رسیدن به سلامت خود داشته باشید. باید به دنبال ورزشی باشید که به شما فشار نیاورد اما در عین حال برایتان جذاب و چالش بر انگیز باشد.

مهم نیست که تازه می خواهید یوگا را امتحان کنید یا قبل از باردای آن را انجام می دادید، این کار برای نوزادان بهترین راه برای تامین سلامت نوزادتان پس از تولد اوست. لارن چایتوف، صاحب استودیو ی یوگا برای کودکان می گوید: یوگا برای هر فردی که به دنبال انجام فعالیتی مفرح و سالم برای نزدیک تر شدن به نوزادشان هستند، مناسب است.

۹ مزیت یوگای مخصوص نوزاد و مادر
۹ مزیت یوگای مخصوص نوزاد و مادر

به این ۹ مورد که مزیت های یوگا برای نوزادان را نام می برد توجه کرده و با عمل به آن ها به فرزند خود احساسی فوق العاده بدهید.

۱ـ این راه برای ایجاد صمیمیت بین شما و کودکتان عالیست.

این فعالیت بر روی هر دوی نوزاد و مادر تمرکز می کند. لارا دنیو، مربی یوگا در خانه ی یوگای چارلزتون می گوید: ما حرکات یوگا را به گونه ای تغییر داده ایم تا مادران بتوانند در حالی که فرزندشان را در آغوش گرفته اند، آن ها را انجام دهند. این کار به ایجاد صمیمیت بین مادر و نوزاد کمک به سزایی می کند.

۲ـ با انجام این کار می تواند به عادت یوگا کار کردن خود بازگردید.

در این نوع کلاس ها بر خلاف کلاس های معمولی یوگا، به تغییراتی که در بدن یک مادر که به تازگی فارغ شده توجه می شود. شما همراه با بهبود بدنتان کار می کنید نه در برابر آن.

۳ـ این کار برای سلامت روان شما نیز مناسب است.

چایتف می گوید:مادر شدن کاری پر استرس است و یوگا می تواند این استرس را کاهش داده و موقعیتی را برای والدین ایجاد کند که با نرمش و کشش متمرکز بر روی نوزادشان و تمرین های تنفسی، از بدن های خود مراقبت کرده و آن را پرورش دهند.

۴ـ این کار می تواند روی گوارش نوزاد تاثیر بگذارد.

حرکاتی که در این نوع یوگا انجام می شود، تصادفی نیستند. دنینو می گوید: بسیار دلنشین است که ببینید مادران خسته با کودکان بدخلقشان به کلاس می آیند و بعد در حین انجام حرکات یوگا، نوزادان کم کم آرام می شوند.

۵ـ این کار می تواند به خواب نوزاد کمک کند.

اگر از هر تازه مادری بپرسید که خواسته اش در این دنیا چیست، به قطع می گوید کمی خواب بیشتر. دنیو در این زمینه می گوید: این کلاس دقیقا میزان حرکاتی که برای تحریک بدن نیاز است تا بتواند به مدت بیشتری با آرامش بخوابد در دسترس شما قرار می دهد. بسیاری از مادران گفته اند که بعد از کلاس یوگا، فرزندشان برای چرت عصرانه اش راحت تر به خواب می رود.

۶ـ این کار نوزاد را با انجام حرکات متکرر و آرامش بخش خوشحال می کند.

دنینو می گوید: بسیاری از نوزادان از حرکت کردن لذت می برند، به همین خاطر این کلاس با کلاس های معمول یوگا متفاوت است و ما به جای ماندن در یک حالت به مدت طولانی، مدام حرکت می کنیم. ما همچنین از موسیقی و آواز خوانی و کشش های آرام استفاده می کنیم تا نوزاد را خوشحال نگه داریم.

۷ـ این کار باعث می شود تا نوزادان در آینده به انجام نرمش عادت کنند.

با ساخت یک پایه ی قوی، نوزاد شما در آینده نیز به انجام حرکات ورزشی عادت خواهد داشت. دختر دنینو از زمانی که یک نوزاد بود به کلاس یوگا می رفت. وی در این باره می گوید: حال دخترم در کلاس ها دستیار من است. او به مادران و نوزادانی که به کلاس می آیند خوشامد می گوید، در انتهای کلاس، حوله ها را میان مادران پخش می کند، تمیز کاری می کند و اکثر اوقات حرکت یوگای حالت درخت را به مادران نشان می دهد. شاید بهترین چیزی که در این مورد به نظرم می رسد، این است که دخترم عاشق یوگاست و از کودکی با زندگی سالم و شادی های مدفون در آن آشنا شده.

۹ مزیت یوگای مخصوص نوزاد و مادر
۹ مزیت یوگای مخصوص نوزاد و مادر

۸ـ اینجا محیطی امن و سرشار از آرامش است.

بسیاری از مادران می ترسند تا نوزادشان را از خانه بیرون بیاورند. چرا که ممکن است آن ها به شیر خوردن و عوض کردن پوشک احتیاج داشته باشند یا سروصدا کنند. در این کلاس ها تمام این موضوعات پذیرفته است. چایتوف در این ضمینه می گوید: هدف این کلاس ایجاد فضاییست که مادران بتوانند در آن راحت بوده و با نوزادان خود پیوند قوی تری برقرار کنند. ما همواره به مادران یاداوری می کنیم که راحتی فرزند شما در اولویت است و نباید به خاطر گریه کردن فرزندتان خجالت بکشید.

۹ـ می توانید با تازه مادر شده های دیگر آشنا شوید.

شما توسط تازه مادران احاطه خواهید شد چرا که این کلاس مخصوص مادران و نوزاد هایشان است. کمی بعد از اتمام کلاس در محل بمانید و با دیگر مادران راجع به حالت مورد علاقع ی خود حرف زده یا داستان های مادرانتان را تعریف کنید.
پس یک زیر انداز برداشته و به نزدیک ترین کلاس یوگای مخصوص مادر و نوزاد بروید. بدن و فرزندتان از شما تشکر خواهند کرد.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید