بارداری به خودی خود بسیار سخت است و مردم پیرامون شما ممکن است آن را برای شما سخت تر کنند. آن ها شما را با خرافات تخیلی پیرزنان و افسانه بارداری می ترسانند. با این حال اگر چه ممکن است خنده دار به نظر برسد اما خیلی از آن ها از نظر علمی اثبات شده اند. ما در اینجا ۸ تا از داستان های مربوط به بارداری را جمع آوری کرده ایم که از لحاظ علمی هم ثابت شده اند.

۱٫ نوازش گربه باعث می شود بچه ی شما کلی دشمن داشته باشد. بارداری و نکته های مراقبتی در سفرهای هوایی دشمن واقعی که وجود دارد انگلی است که توکسوپلاسما نامیده می شود ، که گربه ها به طور معمول با خود دارند. از این رو بهترین کار این است که ارتباط خود را با گربه ی پشمالوی خود محدود کنید تا از هر نوع عفونتی جلوگیری شود.

۸ افسانه بارداری که به واقعیت تبدیل شد
۸ افسانه بارداری که به واقعیت تبدیل شد

۲٫ جلو پلکان ننشینید و گرنه ارواح شیطانی بچه ی شما را خواهد برد. خب من می دانم که چقدر احمقانه به نظر می رسد. اما وقتی یک زن باردار روی پلکان یا هر جای دیگری که باد سرد می وزد بنشیند سیستم ایمنی بدنش ضعیف می شود. به علاوه باعث مشکل و درد کمر می شود که یک نشانه ی خوبی برای سلامتی نیست.

۳٫ خوردن میوه های قرمز رنگ باعث میشود بچه تان گونه های سرخ داشته باشد( لپ قرمزی شود) میوه های قرمز رنگ مثل توت فرنگی مقدار کافی از فولیک اسید را در طول بارداری فراهم می کند. هم چنین وجود فولات برای حفاظت از بچه در برابر نقص های هنگام تولد و جلوگیری از کم خونی ضروری است. زیرا باعث تولید سلول های قرمز می شود.

۴٫ تماشای فیلم ترسناک باعث زشت شدن بچه می شود. ارتباط مصرف زیاد مواد قندی در بارداری و ابتلا به آسم زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی آنها حساسیت بیشتری نسبت به محتوا دارند. اینکه در ابتدای شروع هر فیلم یک نوع بی خیالی خاص برای زنان باردار وجود دارد اصلا بی دلیل نیست. چون استرس می تواند منجر به اختلال جریان خون شود. بهترین ایده این است که تماشای این فیلم ها را برای زمانی دیگر بگذارید.

۵٫ پاهایتان را روی هم نندازید، وگرنه ممکن است پای بچه تان کج شود. چهارزانو نشستن اصلا توصیه نمی شود. اما تاکید بر این موضوع در طول بارداری بیشتر است. این کار باعث مشکلاتی در جریان خون می شود که منجر به رگ های واریسی می شود. بهتر است این حالت نشستن را فراموش کنید و به جایش حالت های نشستن بهتری را تمرین کنید

۶٫ اگر به پشت بخوابید ممکن است بچه تان خفه شود. خوابیدن به پشت به خصوص در ماه های آخر بارداری ممکن است منجر به بسته شدن رگ های قلب می شود. اگر به طور متناوب به این حالت بخوابید ممکن است کمبود اکسیژن ، ضعف و سر گیجه را تجربه کنید. در حالیکه این حالت خوابیدن باعث کمبود اکسیژن در بافت های بدن نوزاد نیز می شود.

۷٫ آویزان کردن لباس به بند رخت ممکن است منجر به پیچیدن بند ناف به دور نوزاد شود. این موضوع ربطی به آویزان کردن لباس ندارد اما بلند کردن هر دو دست هنگام آویزان کردن لباس باعث مشکل می شود. وقتی این کار را برای مدت کوتاهی انجام می دهید خیلی تاثیر ندارد اما انجام این کار برای طولانی مدت می تواند باعث افزایش فشار به رحم شود. این حالت ممکن است برای بارداری خطرناک باشد.

۸٫ حمام کردن با آب خیلی گرم در طول بارداری ممنوع است چون کل انرژی کودک را می گیرد. در حالیکه ما عاشق حمام با آب داغ برای زمان طولانی هستیم اما بهتر است از این کار در طول بارداری خودداری فرمایید. به خصوص در مراحل اولیه بارداری ، گرفتن دوش با آب داغ می تواند به طور بالقوه منجر به سقط جنین شود. خیلی از ما این خرافات را نمی پذیریم و به نظرمان احمقانه می آید. اما وقتی از نظر علمی ثابت شده باشند شما نمی توانید چشم هایتان را بر این عقاید ببندید. شما باید از اینکه سلامتی تان اولین اولویت شما باشد مطمئن باشید. این باعث می شود که سلامتی خود نوزاد هم حفظ شود.

به نظر شما کدام یک از این ۸ مورد از آن دسته افسانه های عجیب پیرزنان بود که شما آن را در طول بارداری شنیده اید؟ فکر می کنید حقیقت داشته باشند؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.