درباره کتاب یادگیری زندگی با هم: در دنیای امروز ما، انسان ها از رنگ، نژاد و تفکرات متفاوت کنار یکدیگر زندگی می کنند و دیگر ارتباط آن ها محدود به قبیله و شهر و کشور خودشان نیست. واکنش کودکان هنگامی که برای اولین بار با دوستان اقلیت خود مواجه می شوند یا به عنوان مثال کودکی از ملیتی دیگر را می بینند واکنش بسیار مهمی ست چرا که می تواند کلید رفتار های آینده ی آن ها برای زندگی بر روی کره ی زمین در کنار دیگر ملل و فرهنگ ها باشد.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که هر روز تغییرات شگرف در حوزه های آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و ….. روی می دهد.این تغییرات شگرف ضرورت کسب مهارت های زندگی صلح آمیز در کنار یکدیگر را مطرح می کند. در واقع ما نه تنها نیاز داریم که دیگران را درک کنیم، بلکه نیاز داریم که فهمیده شویم.

کتاب یادگیری زندگی با هم کتابی ست برای آموزش درک کردن دیگران و درک شدن از همان اولین روز های کودکی.

کتاب یادگیری زندگی با هم
کتاب یادگیری زندگی با هم

نویسندگان: کارگروه تخصصی شبکه جهانی مذاهب برای کودکان

مترجمان: دکتر خدیجه ابوالمعالی-دکتر امیر مسعود رستمی-دکتر افسانه بوستان

ناشر: نشر علم

گروه سنی: بزرگسال

درباره ی کتاب یادگیری زندگی با هم

کتاب هم شامل مباحث تئوری در هر بخش و هم شامل فعالیت ها و آزمایش هایی برای تفهیم بیشتر مفاهیم آموزشی می باشد.

اکثر فعالیت های کتاب بر پایه ی گفتگو و درک متقابل است.

گزیده کتاب یادگیری زندگی با هم
کاپلانا ۱۵ ساله از دهلی نو در هند که در یک هفته در یک کارگاه آموزش اخلاقیات در هند، جایی که منابع متعددی مورد استفاده قرار می گیرد، شرکت کرد. چنین نوشته است:

“از زمانی که به اینجا آمدم، درباره احترام گذاشتن به دیگران یادگرفتم. اما حالا یادگیری این موضوع را آغاز کرده ام که در حقیقت احترام گذاشتن به دیگران چه معنایی دارد و به چه نگرش و عملی نیاز دارد (اگر ما به عنوان جوان مسلمان، مسیحی، هندو و…. بخواهیم می توانیم کارهایی با یکدیگر انجام دهیم و ارتباطمان را ارتقا دهیم.)”

محمد ۱۶ ساله از کنیا برای تشکیل یک کلوپ صلح در کنیای شمالی از آنچه در یک کارگاه آموزشی اخلاقیات یادگرفته بود استفاده کرد. او برای این که یک حرکت فعال را برای بوجود آوردن تغییراتی به منظور ایجاد صلح بسیج کند، جوانان دهکده اش را برای برنامه ریزی پاسخ های غیر پرخاشگرانه نسبت چالش های مختلفی که در این دهکده با آن مواجه می شدند دور هم جمع کرد.

 به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”14182″ name=”معرفی کتاب کاش من یک گاو بودم!”]