دیدن کودکان در حال بازی، باعث می شود تا هر پدر و مادری حسرت این را بخورد که چرا دیگر کودک نیستند. اینکه والدین کودکان خود باشید به این معنی نیست که باید با بازی کردن خداحافظی کنید. این هفت فعالیت خلاقانه – از کارهای هنری گرفته تا بازی های زمان خواب – به شما کمک می کند تا علاوه بر سرگرم کردن کودکان در خانه ، لبخند و خنده های بیشتری را در طول روز به خود و خانواده تان تقدیم کنید.

چگونه کودک سه ساله را سرگرم کنیم

درست کردن یک قلعه ی پتویی

اضافه کردن چند بالش و پتو می تواند اتاق نشیمن معمولی شما را یک شبه به یک مخفیگاه جادویی تبدیل کند. به بچه ها اجازه دهید انواع کتاب ها، اسباب بازی و حیوانات عروسکی را جمع کنند، سپس به آنها کمک کنید تا یک قلعه با پتو نرم و پرزدار بسازند. این بهترین مکان برای وقت گذراندن بعد از شام با یکدیگر است.

چگونه تنهایی بچه را پر کنیم

بازی کردن با غذا

شما احتمالا نمی خواهید که باعث دعوا سر سفره غذا شوید، اما چند روش بدون خرابکاری وجود دارد که بچه ها می توانند با غذای خود بازی کنند. مثلا بازی با غذای اسپاگتی – یک راه عالی و آسان است تا خانواده تان را مجبور کنید زیر ۵ دقیقه بشقابشان را تمام کنند. کودکان را به چالش بکشید تا بشمارند چند عدد از اسپاگتی ها را می توانند با چنگال بردارند یا حدس بزنند چند عدد در بشقابشان مانده است.

این غذای مورد پسند کودکان هیچ شکر اضافه ای ندارد، بنابراین والدین می توانند از خوردن آنها برای شام احساس خوبی داشته باشند، در حالی که بچه ها هنوز هم از طعم و تفریحی عالی که برای وعده های غذایی به همراه می آورند لذت می برند.

بازی های هدفمند برای کودکان

کار دستی های خلاقانه

هنر و صنایع دستی نباید محدود به فضای مدرسه باشند. این یکی از بهترین فعالیت های هدفمند برای سرگرم کردن کودکان در خانه است. دست بجنبانید و یک فضای خالی ایجاد کنید و با کودکتان کاردستی درست کنید. یک فعالیت ساده و ارزان را انتخاب کنید، مثلا از قوطی های اسپاگتی باقیمانده برای ساختن گلدان های گیاهان رونده استفاده کنید.

قبل از اینکه به بچه ها اجازه دهید تا قوطی ها را با طرح های تزئین شده تزئین کنند، والدین می توانند قوطی ها را بشویند، برچسب ها را از بین ببرند، و مطمئن شوند که هیچ لبه تیزی وجود نداشته باشد. سپس، یک پروژه دیگر دارید که به عنوان یک خانواده باید انجام دهید : کاشتن گیاهان تازه یا گل در گلدان های تازه تزئین شده خودتان.

بازیهای آپارتمانی برای کودکان

درست کردن زیربشقابی های رنگی

زیربشقابی های کاغذی سفید و جعبه مداد رنگی، بهترین قسمت از بیرون رفتن و غذا خوردن در رستوران مورد علاقه کودکان است، پس چرا آن تجربه را در خانه ایجاد نکنیم؟ قبل از شام، به هر کس ورقه های کاغذ بدهید و مداد شمعی، ماژیک و مداد رنگی را روی میز قرار دهید.

از بچه های خود بخواهید که میز را بچینند و سپس مثل یک خانواده بنشینید تا هر کس زیربشقابی خودش را تزئین کند. این یک راه آسان برای هیجان زده کردن بچه ها برای نشستن دور میز شام است.

بازی با کودکان 4 ساله

بازی های تخته ای

شما بازی های مورد علاقه آنها را بار ها و بار ها بازی کرده اید، چرا بازی های قدیمی که از کودکی خود به خاطر می آورید را به بچه هایتان معرفی نمی کنید؟ یک بازی تخته ای یا بازی با کارت که دوست دارید را یک شب معرفی کنید که برای شما نوستالژیک و برای کودکتان تقریبا جدید باشد.

یا بچه های بزرگتر می توانند رویای بازی های خودشان را با تخته های بازی و مجموعه کامل قوانین خودشان، تجربه کنند. بازی های شبانه روشی جالب برای گذراندن وقت در کنار هم و بدون صرف وقت برای صفحه نمایش ها( تلویزیون، کامپیوتر، موبایل ) است.

خلاقیت در خانه برای کودکان

کثیف کردن دست ها

نقاشی انگشتی فقط برای مهد کودک ها نیست. هر وقت خانواده تان حتی برای نیم ساعت وقت خالی داشت، سه پایه نقاشی، برگه های کاغذ و رنگ انگشتی ها را برای برگزار کردن یک جلسه ی هنری بیرون بیاورید. تجربه ی حسی آن هنوز هم به طرز شگفت آوری سرگرم کننده است – حتی برای والدین! این شاهکارهای نقاشی شده با دست، بهترین هدیه برای مادربزرگ ها، عمه ها و عموها است.

بهترین سرگرمی برای کودکان

تبدیل کردن زمان حمام به زنگ بازی

آماده شدن برای رختخواب نیاز نیست که حتما کار سختی باشد. با چند نسخه بهتر می تواند به بهترین قسمت شب تبدیل شود. چند قطره رنگ خوراکی به کرم اصلاح پدر اضافه کنید تا هنرمندان کوچکتان بتوانند از آن برای ساخت نقاشی دیواری روی درب حمام استفاده کنند. یا نور چراغ ها را کم کنید و از چراغ های نورانی استفاده کنید تا تجربه ی یک حمام با رنگ های نئونی داشته باشید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید