زن های پا به ماه چیز های زیادی درباره زایمان می آموزند. زن ها عاشق این هستند که این تجربه را با نزدیکانشان درمیان بگذارند، چه بخش های زیبای آن یا بخش های دردناکش را. آیا تا به حال درباره بچه فکر کرده اید؟ آیا می دانید چند اتفاق عجیب برای نوزاد در لحظات پایانی پیش از به دنیا آمدن اتفاق می افتد؟

وقتی زن های پا به ماه درگیر انقباض های دردناک می شوند اعضای داخل رحم بسیار تنگ می شوند.بنابراین نوزاد نیز در حال تجربه سهم خود از این لحظات پر استرس است.در صدر آن چرخش مداوم او در حال عبور از دریچه تولد است.همچنین بسیار قبل تر از آن فرشته کوچک شما مشغول تمرین تنفس و چرت زدن است تا بهتر برای دنیای بیرون آماده باشد.

۶ اتفاق عجیب برای نوزاد ۲۴ ساعت پیش از تولد
۶ اتفاق عجیب برای نوزاد ۲۴ ساعت پیش از تولد

آیا کنجکاو نیستید که بدانید چه اتفاقی برای کوچولوی شما ۲۴ ساعت قبل از تولد می افتد ؟ البته آن ها نمی توانند هیچ چیز را به یاد بیاورند و نمی توانند سفر ماجرایی خود به سوی ما را توصیف کنند.اما به لطف علم ما چیز های کمی می دانیم! در این جا ما برای شما برخی از آن ها را فهرست کرده ایم:

۱- پایین افتادن کوچولوها

این اتفاق برای نوزاد نشانگر این است که نوزاد شما در مسیر خروج است. این اتفاق معمولا حدود ۲۴ ساعت قبل از تولد اتفاق می افتد.این اتفاق همچنین می تواند چند هفته قبل از زایمان پیش بیاید که نشانه این است که زمان تولد نزدیک است. برای مادر، نوزاد به سمت بطن پایینی او حرکت می کند که سوزش معده را آرام می کند اما می تواند راه رفتن را مقداری سخت کند. در حالی که برای نوزاد این بیشتر مثل این است که او در حفره لگن گیر افتاده است. او حتی ممکن است احساس نیاز به دراز کشیدن کند که نشانه این است که تقریبا وقت تولد اوست.

۲- از سرش استفاده می کند

نوزاد در قسمت راست لگن است شروع به استفاده از سرش برای شروع زایمان می کند. این فشاری است که نوزاد با سرش در مقابل گردنه رحم ایجاد می کند که این فشار پلاگ مخاطی را سست می کند و باعث نازک شدن گردن رحم می شود. این فشار ایجاد شده بخش اصلی باز شدن کانال تولد است. نوزاد از کاری که انجام می دهد هیچ اطلاعی ندارد. وقتی نوزاد حرکت خودش را داخل رحم انجام می دهد سرش تمام کار را می کند.

۳- ضربان قلب نوسانی

در برخی از بیمارستان ها دکتر ها سعی می کنند ضربان قلب نوزاد را در تمام طول زایمان چک کنند. احتمال زیادی وجود دارد که ضربان قلب نوزاد نوسان داشته باشد. ضربان قلب نوزاد می تواند بسیار شبیه مادرش، در زمان های فعالیت بالا برود ودر زمان های عدم فعالیت خود به خود پایین بیاید. نگران نباشید، اگر چیز غیر طبیعی اتفاق بیفتد دکتر همیشه متوجه می شود.۱۰

۴- چرخش ها

بسیاری معتقدند که نوزاد مثل پیچ یا میخ خارج می شود.بسیاری از پزشکان معتقدند که این پروسه شباهت بیشتری با پیچ دارد.البته به این صورت نیست که نوزاد کاملا بپیچد یا بچرخد اما بله آن ها سعی می کنند بپیچند و بچرخند تا آسان ترین مسیر برای خروج را پیدا کنند.پس این اتفاق آن طور که شما ممکن است فکر کرده باشید احتمالا شبیه یک حرکت پایین رفتن ساده نیست.

۶ اتفاق عجیب برای نوزاد ۲۴ ساعت پیش از تولد
۶ اتفاق عجیب برای نوزاد ۲۴ ساعت پیش از تولد

۵- تنفس را تمرین می کند

نوزادان معمولا زمان زیادی در ۲۴ ساعت پیش از خروجشان دارند حتی اگر مادر درگیر انقباض هایش باشد هنوز هم به ندرت بازه های استراحت وجود دارد. پس بچه در این میان تمرین نفس کشیدن را ادامه می دهد.این یادگیری خوب است چرا که او باید بزودی این کار را در دنیای واقعی انجام دهد.

۶- می تواند همه چیز را بشنود

گوش های نوزاد از قبل رشد کرده اند و همچنین می توانند صدا ها را تشخیص دهند. به همین دلیل شما می بینید که از همان ابتدا مادرانشان را در اولویت قرار می دهند. بنابراین وقتی که مادر تصمیم می گیرد خودش را رها کند بچه همه را می شنود چه ناله و زاری، جیغ یا حتی نفرین ها! اما نگران نباشید او این چیز ها را به یاد نخواهد داشت.

امیدواریم که اکنون اطلاعاتتان درباره آنچه که نوزادتان ممکن در طول زایمان پشت سر گذاشته به روز شده باشد و بدانید چند اتفاق عجیب برای نوزاد در این مدت می افتد. زیرا زایمان حتی می تواند برای این کوچولو ها هم سخت باشد.

2 نظرات

  1. سلام برای درخواست رپرتاژ توی سایتتون با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟ لطفا با من تماس بگیرید ۰۹۳۷۴۷۰۶۵۰۱

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید